4300 TL PC Toplama

Loxyko

Kilopat
Arkadaşlar bilgisayar siparişi verdim aslında. Aklımda bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim.
1. Ekran kartının tek fan olması bazı yerlerde çok ısındığı söyleniyor. Sizce bir sıkıntı yaşar mıyım?
2. SSD kısmında James Donkey kalitesiz deniyor. Bir sıkıntı yaşar mıyım?
3. Kasanın hava sirkülasyonu nasıldır?
4. Güç Kaynağı kaliteli midir?
Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Ekran kartının tek fanlı modelinde çift fanlılara göre daha yüksek ısılar görebilirsiniz.
2- SSD konusunda James Donkey iyi değil, söylendiği gibi kalitesiz.
3- Kasa güzel, hava sirkülasyonunda problem yok. PSU cover olsaymış daha hoş durabilirdi.
4- Güç kaynağı kaliteli değil maalesef.

1- Ekran kartının tek fanlı modelinde çift fanlılara göre daha yüksek ısılar görebilirsiniz.
3- Kasa güzel, hava sirkülasyonunda problem yok. PSU cover olsaymış daha hoş durabilirdi.
SSD ve PSU Beni ne kadar götürür? 1 yıl dayanır mı? Ozaman değiştirebilirim.

Bu sorunları giderip kendin niye dizmedin hocam? 3-5 kuruş daha pahalı olurdu ama kafanda ki gibi olurdu en azından.

İdare etme bakımından sıkıntı yok. 1 yıl sonra daha kaliteli parçalarla değiştirene kadar kullanırsın.

Hoşgeldin kardeşim, seni buralarda görmek güzel.

Bu sorunları giderip kendin niye dizmedin hocam? 3-5 kuruş daha pahalı olurdu ama kafanda ki gibi olurdu en azından.

İdare etme bakımından sıkıntı yok. 1 yıl sonra daha kaliteli parçalarla değiştirene kadar kullanırsın.
Hocam bütçem o kadar fazla değildi ve uzun süreli kullanacağım bir bilgisayar arıyordum. 1 yıl idare eder ise PSU ve SSD değiştireceğim

Hocam şu PC'yi alsam daha mı iyi olurdu rami 16 SSD 240GB kasayı da MB501L yapıp alsam daha mı iyi olurdu sizce? belki iade edebilirsem ederim.

Son düzenleme:
SSD ve PSU Beni ne kadar götürür? 1 yıl dayanır mı? Ozaman değiştirebilirim.
Belirli miktarda para veriyorsun hocam üstüne biraz daha koyup aklında soru işareti kalmadan kullanabileceğin 1 yıl sonra bozulur mu acaba demediğin bir sistem olurdu ama bütçe yoksa olabilir tabi.
Diğer yandan belki ilerleyen zamanlarda sıkıntılar yaşayabilirsin ama ben 1 yılda da bozulacağını düşünmüyorum

Belirli miktarda para veriyorsun hocam üstüne biraz daha koyup aklında soru işareti kalmadan kullanabileceğin 1 yıl sonra bozulur mu acaba demediğin bir sistem olurdu ama bütçe yoksa olabilir tabi.
Diğer yandan belki ilerleyen zamanlarda sıkıntılar yaşayabilirsin ama ben 1 yılda da bozulacağını düşünmüyorum
siz böyle dedikten sonra iade etmeyi planlıyorum üstte attığım QP bilgisayar nasıldır bir bakar mısınız?

Ben de bu bilgisayara karşı bir sempati duyuyorum.
Kasayı -150 TL gibi bir farkla MB501L yapmanızı öneririm. Hava akışı Lite 5 e oranla daha iyi olduğu söylenen ve tercih edilen bir kasa.
SSD tarafında ADATA nin SU630 VE SU650 serisinden sıkıntı yaşayan arkadaşlar vardı bunu da bir araştırın. İhtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda SU800 serisini seçebilirsiniz
Bütçeniz varsa RAM 16 GB güzel olur.

Ben alacak olsam böyle yapardım.
QP bilişimden alışveriş yapmadım ama şikayet eden görmedim.İsterseniz bu söylediğim değişiklikleri belirterek bu PC alınır mı gibi bir konu açıp diğer arkadaşların fikirlerini alabilirsiniz. Benden çok farklı şeyler söyleyeceklerini sanmıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı