4300 TL'ye R5 2600 ve RX 590'lı Sistem Alınır mı?

kiymazxxx

Kilopat
Daha fazla  
AMD Ryzen ™ 5 2600 3.4GHz, RX590 8GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC

Arkadaşlar fiyat çok uygun görünüyor. Sizce bu fiyata almalı mıyım? Yoksa, bunun yerine Sapphire RX590 Nitro+'lı (5700 TL) sistem toplayacağım. Bu kasanın içindeki ekran kartının (XFX RX590 Fatboy) ısınma sorunu oluyormuş, bu çok büyük bir fark oluşturur mu? Fiyatı uygun olana 1 RAM daha ekletip, 2x8 yapabiliyorum ve 5000 TL oluyor. Sapphire'nin ise 1x8 olmasına rağmen fiyatı böyle. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende bu sistemi araştırıyorum uzun süredir bu yüzden konuya biraz hakimim 1080 p oynamak için çok iyi bir sistem ve ileriye dönük yükseltmeler yapılabilir. Fakat rx590 hakkında bilgim fazla değil ben rx580 düşünüyordum.

Sistem şöyle değişirse olabilir belki: (Veya kasa Dark N10'da olabilir.)
Ekran Alıntısı.PNG

Kasayı, PSU'yu değiştirmeye çalışın. Kasanın önü kapalı sadece yukarıdan alıyor ve düzgün olmadığı için iyi alamıyor ısıyı aynı şekilde dışarıya da veremiyor. PSU yine idare edecek seviyede. Onun haricinde fiyat gayet iyi.

AMD Ryzen ™ 5 2600 3.4GHz, RX590 8GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC

Arkadaşlar fiyat çok uygun görünüyor. Sizce bu fiyata almalı mıyım? Yoksa, bunun yerine Sapphire RX590 Nitro+'lı (5700 TL) sistem toplayacağım. Bu kasanın içindeki ekran kartının (XFX RX590 Fatboy) ısınma sorunu oluyormuş, bu çok büyük bir fark oluşturur mu? Fiyatı uygun olana 1 RAM daha ekletip, 2x8 yapabiliyorum ve 5000 TL oluyor. Sapphire'nin ise 1x8 olmasına rağmen fiyatı böyle. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.
Kasa dark n10
PSU seaSonic 600w
1 TB HDD
16 gb ram yükseltilirse güzel olur.

Öncelik kasa ve pusuda olmalı çünkü bunlar kolay kolay değiştirelemeyecek şeyler.

Gözle görülür şekilde 600-700 Tl indirim yapılmış kesinlikle güzel bir sistem.
Bence de kasa daha iyi hava akışı olan bir kasa ile değiştirilmeli çünkü Rx590, rx580 in Hız yükseltilmiş TDp değeri yüksek bir model, bu yüzden önereceğim kasa mesela Dark N10 vs,
Psu yu ben olsam 600W 80+ Bronze bir ürün seçmeye çalışırım çünkü 500W sistem için sınıra yakın bir değer ileride yapılacak yükseltme veya OC işlemlerde sizi zor duruma sokabilir.
Anakart bios güncelemesi yapılıp geleceği için bence Oc a da elverişli bir anakart olduğu için ve 2020 ye kadar Am4 soket değişmeyeceği için şuan değiştirmek çok da elzem değil.
İleride SSD nin yanına HDD koyabilirsiniz.
İleride aynı model 8GB Ram daha ekleyebilirsiniz bu sizin bütçenizle alakalı bir durum tabiki.
Ama sistem kurmayı düşünüyorsunuz Kasa ve Psu değiştirip bütçeiz elveriyorsa 2x8 Gb Ram yapılıp bir de 1 TB hDD eklerseniz harika bir sistem olur.

Gözle görülür şekilde 600-700 Tl indirim yapılmış kesinlikle güzel bir sistem.
Bence de kasa daha iyi hava akışı olan bir kasa ile değiştirilmeli çünkü Rx590, rx580 in Hız yükseltilmiş TDp değeri yüksek bir model, bu yüzden önereceğim kasa mesela Dark N10 vs,
Psu yu ben olsam 600W 80+ Bronze bir ürün seçmeye çalışırım çünkü 500W sistem için sınıra yakın bir değer ileride yapılacak yükseltme veya OC işlemlerde sizi zor duruma sokabilir.
Anakart bios güncelemesi yapılıp geleceği için bence Oc a da elverişli bir anakart olduğu için ve 2020 ye kadar Am4 soket değişmeyeceği için şuan değiştirmek çok da elzem değil.
İleride SSD nin yanına HDD koyabilirsiniz.
İleride aynı model 8GB Ram daha ekleyebilirsiniz bu sizin bütçenizle alakalı bir durum tabiki.
Ama sistem kurmayı düşünüyorsunuz Kasa ve Psu değiştirip bütçeiz elveriyorsa 2x8 Gb Ram yapılıp bir de 1 TB hDD eklerseniz harika bir sistem olur.
Psu yu Aerocool 750W 80+ GOLD olarak değiştirebiliyorum ayriyeten kasayıda Dark N10 yaptığım zaman yetecek demektir, dediklerinize göre anakartıda şimdilik yükseltmeme gerek yok sanırım.Oyunlarda FHD de yüksek fps alacağımı düşünüyorum, birde fan hızını arttrıp soğutmasını daha iyi yapabilirim umarım, fan sesi benim için sorun olmaz, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı