Çözüldü 4300GE RAM frekansı arttıramama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mehmetburakduman

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,
Ryzen 3 4300GE işlemci aldım. Anakartımda öncesinde Ryzen 5 3600 vardı ve 3600MHz olan RAM'lerin ile sorunsuz bir biçimde çalışıyordu. 4300GE'de 3000MHz'nin üstü hızlarda sistem mavi ekrana düşmeyle birlikte loopa giriyor. BIOS'u güncelledim sonuç yine aynı kaldı. Aklıma gelen şeyleri denedim fakat sonuç değişmedi. Anakartımın MHz desteği konusunda sorun yok ama sorunu bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler.

Çözüm
XMP kapalı olarak elle girebilirsiniz. Voltaj olarak da 1,35V verip deneyebilirsiniz.
XMP kapalı olarak elle girebilirsiniz. Voltaj olarak da 1,35V verip deneyebilirsiniz.

Çözüm
XMP kapalı olarak elle girebilirsiniz. Voltaj olarak da 1, 35v verip deneyebilirsiniz.

Teşekkür ederim @Yener K. hocam. Hemen bilgisayarı kapatıp denedim ve sonuç başarılı. XMP'de olmamasına şaşırdım açıkçası. Emeği geçenlere teşekkür ederim iyi geceler.

Selamlar,
Ryzen 3 4300GE işlemci aldım. Anakartımda öncesinde Ryzen 5 3600 vardı ve 3600MHz olan RAM'lerin ile sorunsuz bir biçimde çalışıyordu. 4300GE'de 3000MHz'nin üstü hızlarda sistem mavi ekrana düşmeyle birlikte loopa giriyor. BIOS'u güncelledim sonuç yine aynı kaldı. Aklıma gelen şeyleri denedim fakat sonuç değişmedi. Anakartımın MHz desteği konusunda sorun yok ama sorunu bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler.

Ben yapabildim sonunda 3000 MHz'e cekince olmuyordu 2933 MHz'e cektik oliyor şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı