4300TL'lik sistem toplama

Bütçe
4300TL

keitha

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar, yaklaşık 4200-4300TL ile araştırarak bir sistem topladım, yeni parça önermeden iyi veya kötü mü olmuş, darboğaz yapar mı yapmaz mı yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum.

Özellikler;
Ryzen 5 3500 4.2GHz işlemci. (Şuan Elimde)
Gigabyte B450M anakart.
XFX RX550 2 GB ekran kartı.
Corsair Vengeance 8x2(16 GB) RAM.
WD Green 240GB SSD. (Şuan Elimde)
Seagate Barracuda 1TB HDD. (Şuan Elimde)
Gametech GT-001 kasa.
Cougar cgr-ST-500 80+ 500W PSU.

Dipnot; ekran kartını bir süre sonra yükseltmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Darbogaz yapmaz, parcalarsa fena deil ama daha iyisi olabilir. Ornegin islemci anakart yerine 10400F ve H410M tercih edilebilir. Ayni sekilde SSD yerine daha kaliteli bir SSD tercih edilebilir. PSU degisebilir vs.

İşlemci olarak i5 10400F seçin derim diğer parçalar iyi gibi duruyor.
Çok üzgünüm elimde olan parçaları yazmayı unutmuşum, işlemciyi zaten aldım tavsiyen için teşekkür ederim.
Darbogaz yapmaz, parcalarsa fena deil ama daha iyisi olabilir. Ornegin islemci anakart yerine 10400F ve H410M tercih edilebilir. Ayni sekilde SSD yerine daha kaliteli bir SSD tercih edilebilir. PSU degisebilir vs.
Çok üzgünüm elimde olan parçaları yazmayı unutmuşum, işlemci, ssd ve hdd'i zaten aldım. PSU olarak bütçeyi aşmayacak hangi marka öneriyorsunuz?
RX 550 yerine 1030 tercih edin.
Bu ekran kartı seçimi hakkında da konu açmıştım, RX 550 daha çok kafama yattı ve RX 550 almayı düşünüyorum, yanıtın için teşekkürler.

Çok üzgünüm elimde olan parçaları yazmayı unutmuşum, işlemciyi zaten aldım tavsiyen için teşekkür ederim.

Çok üzgünüm elimde olan parçaları yazmayı unutmuşum, işlemci, ssd ve hdd'i zaten aldım. PSU olarak bütçeyi aşmayacak hangi marka öneriyorsunuz?

Bu ekran kartı seçimi hakkında da konu açmıştım, RX 550 daha çok kafama yattı ve RX 550 almayı düşünüyorum, yanıtın için teşekkürler.

Bu urunu tercih edebilirsiniz.

Geri
Yukarı