45.000 TL gaming laptop önerisi

Bütçe
45000
Hocam ben sizin önerdiğiniz ASUS laptopun ASUS TUF Gaming A15 FA507XI-LP041 modelini aldım. Bugün geldi kurulumu gerçekleştirdim ve nasıl gözüküyor diye bakmak için YouTube'a girdim. Videoyu açtığımda anlatamayacağım bir şeyle karşılaştım. Ölü piksel yok ama sanki kirli bir ekran gibi ya da jelatinli bir ekranda bir şey izliyormuşum gibi göküküyor. Buraya yazmamın nedeni de laptop kategorisinde 2 kere konu açtığım için bu ay tekrar açamıyorum. Yani sizce ne yapmalıyım? İade mi etmeliyim yoksa ürünü Teknosa gibi bir yerde gözümle görüp karşılaştırma mı yapmalıyım. Aslında hepsi böyle olsa bile ekranın kötü olduğu gerçeği değişmiyor. Yani sizce ne yapayım?

Satın aldığım link: Asus Tuf Gaming A15 FA507XI-LP041 R9-7940HS 16 GB 512 GB SSD 8 GB RTX4070 15.6" Dos FHD Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

Bu arada bende tercihimi 3.'den yana kullandım ama üstte yazdığım sorunla karşılaştım. Sizin ekranınız çok temiz mi gözüküyor yoksa benim anlattığım gibi mi?

Ayrıca benim aldığım Model'de cihazın hiçbir yerinden jelatin çıkmadı acaba bana iade edilmiş bir ürün mü gönderdiler.

Sürücülerini vs tam kurdunuz değil mi? Normalde TUF'un renk doygunluğu yüksek, kötü görüntü sunmaması gerekiyor.

Sürücülerini vs tam kurdunuz değil mi? Normalde TUF'un renk doygunluğu yüksek, kötü görüntü sunmaması gerekiyor.
Ben kurulumu bir videoya bakarak yaptım ama içeride değilde ekranın kendisinde bir sıkıntı var gibi gözüküyor. Ölü piksel testi yaptım yeşil renkte çok belli oluyor. Eski bilgisayarım excalibur g770 onunla karşılaştırdım ve ondan bile kötü görünüyor. Yarın emin olmak için teknosa'ya gideceğim benim aldığım modelin ekranı'na bakacağım çok büyük ihtimal benimki gibi değildir. Değilse değişim isteyeceğim, eğer aynıysa iade edeceğim. Size resmini göstermek isterdim fakat telefonla çektiğimde belli olmuyor, çıplak gözle gözüküyor. Videodaki her şeyi eksiksiz yaptım, videoda olmayan bir yere bakmam gerekiyorsa, söylerseniz bakayım.

Video Linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Win Update genelde yüklüyor ama belki iGPU driverı inmemiştir, buradan iGPU driverını indirin, eksik sürücüleri ve programlara da buradan bakabilirsiniz.

Hocam indirdim yeniden başlattım ama değişen bir şey olmadı. Yarın halledeceğim artık, Teşekkür ederim.

Win Update genelde yüklüyor ama belki iGPU driverı inmemiştir, buradan iGPU driverını indirin, eksik sürücüleri ve programlara da buradan bakabilirsiniz.

Hocam ben laptopa ssd almıştım onu takmak için kasayı açtım fakat ssd yuvaya girmiyor.

SSD Modeli: Amazon.com.tr

Son düzenleme:
Hocam gerçekten güçlü bir şekilde ittirmeme rağmen girmiyor. İzlediğin videoda çok rahat bir şekilde giriyor. Girmemesi için bir neden de yok gibi. Nasıl yapacağım?

Slotun üstüne SSD'yi oturttuktan sonra aşağıya bastırıp vidaliyorsun, zor bir işlem değil bayağı basit. Örnek video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

6.48

Slotun üstüne SSD'yi oturttuktan sonra aşağıya bastırıp vidaliyorsun, zor bir işlem değil bayağı basit. Örnek video.

6.48
Hocam, az önce yaptım çok teşekkür ederim. Bu arada ekran konusu için bugün teknosa ve vatan'a gittim oradaki bilgisayarların ekranları'nın da aynı olduğunu gördüm. Aklımda olan diğer model msi katana'nın ekranınada bakmak istedim fakat freedos olduğu için birşey belli olmuyordu. Sadece benim bilgisayarıma özel olmadığı için ve iade ile uğraşmak istemediğim için iade etmeyeceğim. Eğer sizde ekranın nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, yolunuz teknosa'ya düşerse bilgisayara piksel testi yapabilirsiniz. Yeşil renkte tam ekrana aldığımızda daha çok belli oluyor. Seçim yapmamda ve diğer konularda yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı