45.000 TL Gaming Laptop Önerisi

Throttle mı var? 13980HX ile yapılan testlerde bile Throottle'a girmiyor.

Bu sanırım gelen en iyi öneri. Hem kaliteli kasa hem de güçlü bileşenleri var ama ben fiyatı 52 bin olarak görüyorum sepette indirim var da ben mi görmedim acaba?

Hocam uygulamadan bak sepete ekleyince 49k şu an.

Ortalama 13700HX Cinebench R23 multicore sonucu 20179 buradaki sonuç 19434.
Aradaki fark %3
1706216183899.png

@LittleWarlocc

Bra sen söylüyorsun ben kanıtlıyorum bu nasıl is. Neyse hadi kirilma :D

13700HX bile 120 wattda Thermal'ı görüyor 980hx Omen mi görmeyecek :D

Bu model HP Omen transcend 16 olma ihtimali var mı? Transcend olanlar daha inca ve hafif olduğu için daha kötü performans sunuyorlar. Jarrod'un transcend videosundakine yakın bir puan almışsınız.

Bu model HP Omen transcend 16 olma ihtimali var mı? Transcend olanlar daha inca ve hafif olduğu için daha kötü performans sunuyorlar. Jarrod'un transcend videosundakine yakın bir puan almışsınız.
Bulabildigim i7 olan modeli attim sana, kendi kanitini bana attiriyon begenmiyon sonra. Sen bul zahmet olacak ama.

HP Omen 17'ymis bu arada.

Bulabildigim i7 olan modeli attim sana, kendi kanitini bana attiriyon begenmiyon sonra. Sen bul zahmet olacak ama.

Omen 17 100W PL1 130W PL2 değerlerine sahip, sadece 13980HX olan model 130W PL1 150W PL2 değerine sahip.

Hocam biraz baktım haklıymışsınız performansı kısıtlanmış. Kusura bakmayın karıştırdım herhalde.

@Kemal Erçetin çerçevesi çok kalitesiz, aldığıma pişman oldum. 2. el alsam bu kadar dandik olmazdı 1 ayda mahvoldu. Teknoryada ayrı bir kalitesiz firma adını görünce bile huzurum kaçıyor. Paranla rezil olmak, uğraşmak istiyorsan al.

Son düzenleme:
Bu modelin bir alt modeli olan 4060'lı ASUS TUF kullanıyorum çok memnunum. Arkadaşımda daha yeni bu attıgım modeli aldı o da memnun. Kısaca artılarından bahsedeyim şarjı eko modda(ekran kartının çalısmadıgı) yaklasık 7 8 saati zorluyor bu Gaming laptop için çok büyük bir artı. Ayrıyeten klavyeside çok hoş, bölümü gereği sürekli kod yazmam gerekiyor severek kullandığım bir klavyesi var.
Bende de vardı FA507Xİ modeli. Turbo modda sürekli donuyordu. Benim gibi çok kişide de olmuş bu problem. Sizde oldu mu ? Ben iade ettim şu anda.

Aslında konuya yaklaşım biçimleri noktasında bir hata var. Eğer kişi işlemci ile ilgili render vb. almayacaksa ki bunları da artık işlemci değil Nvidia grafik kartı ile cuda çekirdekleri üzerinden alıyorsun, işlemci 500 watt olsa bir şey değiştirmez. Çünkü oyun oynarken Dell G16 da bile 330 watt adaptör olmasına rağmen çektiği en maksimum değer 70 ile 100 arası. Bunu kendi laptoplarinizda da lütfen deneyin. Zira 26k alan işlemci oyunlarda kaç watt çekiyor görmüş oluruz. Bu yüzden en doğru seçim bence en iyi işlemci ve ekran kartı kimde ise o olmalı. Benim 7940HS de r23 testinde 78 watt çekiyordu. Ben oyunlarda bir kere bile 54 watt üstünde görmedim işlemciyi. Hatta long TDP de kendini 35 e çekip sabitliyordu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı