45 bin TL kurye motoru önerisi

8faiNt

Centipat
Makaleler
1
Bütçem 45 bin, 45 bin TL'nin içine ekipmanları da sığdırırsam nasıl bir motor alabilirim? Çok kaliteli bir şey olmasına gerek yok aslında. 2-3 ay sürüp daha iyi bir motor alacağım ama gene de yarı yolda bırakmasın istiyorum. Ayrıyetten ekipman da almam gerekiyor. Motor için güvenlik ekipmanlarım yok. 45 bin TL'ye bunları da sığdırmam gerek, önerileriniz nelerdir? Bütçeyi çok zorlarsam 60 bin TL yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Scooter mı istiyorsun yoksa normal vitesli mi?

Scooter, vitesli iyi olmaz diye düşünüyorum kuryelik için.

Dostum bu bütçe dahilinde Çin malı motorlar var onlarında ne kadar az teknolojilisi o kadar hayırlı. Sana önerim fazla elektronik parçalı almaman zaten kuryelerin altındaki motorları almaya çalış ben en çok çakma spacy görüyorum. (kulandıkları değil onların sürdükleri modelin sıfırı veya çok az sürülmüş hali)

Dostum bu bütçe dahilinde Çin malı motorlar var onlarında ne kadar az teknolojilisi o kadar hayırlı. Sana önerim fazla elektronik parçalı almaman zaten kuryelerin altındaki motorları almaya çalış ben en çok çakma spacy görüyorum. (kulandıkları değil onların sürdükleri modelin sıfırı veya çok az sürülmüş hali)
Çakma spacy hangisi hocam? Ben en çok spontini 110 görüyorum kuryelerin altında.

Hero scooter öneririm. Duet modeli bence çok iyi. Kuryeler için birebir. Parçası ucuz ve kolay bulunuyor, ayrıca grenajları sacdan yapıldığı için göçme gibi durumlarda düzeltilebilir. Uzun süre dayanıyor, kuryeler bile bir cacık yapamıyor bu markaya.

Ben motosiklet tamircisi olarak şu anlık Hero markadan uzak durmanı öneririm. Parçası az bulunan bir motosiklet.
En ideali ve F/P olarak kesinlikle Spontini 110. Parçaları Honda Scooterları ile birebir aynı. Üst kapak Spacy Alpha, silindir piston Spacy 110, varyatör grubu Spacy 110 ile aynı. 30.000 Km'ye kadar kullanıp satılmalık bir motosiklet. Normalde Çin önermiyorum ama Spontini ayrı bir seviye.

Ben motosiklet tamircisi olarak şu anlık Hero markadan uzak durmanı öneririm. Parçası az bulunan bir motosiklet.
En ideali ve F/P olarak kesinlikle Spontini 110. Parçaları Honda Scooterları ile birebir aynı. Üst kapak Spacy Alpha, silindir piston Spacy 110, varyatör grubu Spacy 110 ile aynı. 30.000 Km'ye kadar kullanıp satılmalık bir motosiklet. Normalde Çin önermiyorum ama Spontini ayrı bir seviye.
Benim de aklım ona gidiyordu zaten en çok gördüğüm motor olduğundan. Hocam, peki hiç motor tecrübem yok benim, alırken neye dikkat etmem gerekiyor motoru ikinci el alıcam muhtemelen söylediğiniz km'lere yakın olucak çünkü.

Benim de aklım ona gidiyordu zaten en çok gördüğüm motor olduğundan. Hocam, peki hiç motor tecrübem yok benim, alırken neye dikkat etmem gerekiyor motoru ikinci el alacağım muhtemelen söylediğiniz Km'lere yakın olacak çünkü.

Kuryeden çıkma motor almaman en önemlisi bence.

Bütçem 45 bin, 45 bin TL'nin içine ekipmanları da sığdırırsam nasıl bir motor alabilirim? Çok kaliteli bir şey olmasına gerek yok aslında. 2-3 ay sürüp daha iyi bir motor alacağım ama gene de yarı yolda bırakmasın istiyorum. Ayrıyetten ekipman da almam gerekiyor. Motor için güvenlik ekipmanlarım yok. 45 bin TL'ye bunları da sığdırmam gerek, önerileriniz nelerdir? Bütçeyi çok zorlarsam 60 bin TL yapabilirim.
Sorulacak Soru en az sorunlu Çinli markalar neler?
Falcon
Celik
Motolux kullandım sorunsuz.
Kuryelerde Hero Dash
Apache Xrs var.
Mondial Drift ile çalışan var.

Yeni konular

Geri
Yukarı