45 bin TL'ye kadar sistem toplama önerileri

Bütçe
35-45000

umutross

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 7 7800x3d, gigabyte b650m ds3h, phantom spirit 120 se rgb, sapphire rx 6700xt pulse, gskill flare x5 2x16gb 5600mhz 30cl ram, corsair rme 750w 80plus gold, msi mag force 320R
Meslek
tercüman
Merhaba dostlar, ben orta yollu geleceğe yönelik bir sistem topluyorum.

İşlemci olarak Ryzen 7 7800x3D modelini seçtim AM5 ve birkaç yıl rahat götürecek bir işlemci.
Ekran kartı olarak uygun fiyata bulduğumdan ve 2K görüntüde bile oynatabildiğinden RX 6700XT modelini aldım,
Daha üst bir modelle arasında en az 5-6 bin ₺ fiyat farkı vardı.
RAM olarak 2x16 GB RAM düşünüyorum.
Anakart için bu modeli düşünüyorum GIGABYTE B650M DS3H AMD B650 Soket AM5 DDR5 6400MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Takıldığım noktalar ise ne kadarlık bir güç kaynağı almalıyım 700 watt iyi bir tercih gibi geliyor.
Kasa için RAMPAGE ICEBLADE BLACK 7x120mm ARGB FANLI MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Bunu düşünüyorum fakat bu kasada fan kontrolcüsü var mıdır? Veya uygun fiyatlı kendi fanı olan güzel bir kasa önerir misiniz?
İşlemci soğutucu öneriniz var mıdır peerless Assassin düşünüyorum ama kararsız kaldım sıvı soğutma ile arasında 1000₺ gibi bir fark var.

Geri kalan parçalarda şöyle düşündüm.

Fikirlerinizi yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar, ben orta yollu geleceğe yönelik bir sistem topluyorum.

İşlemci olarak Ryzen 7 7800x3D modelini seçtim AM5 ve birkaç yıl rahat götürecek bir işlemci.
Ekran kartı olarak uygun fiyata bulduğumdan ve 2K görüntüde bile oynatabildiğinden RX 6700XT modelini aldım,
Daha üst bir modelle arasında en az 5-6 bin ₺ fiyat farkı vardı.
RAM olarak 2x16 GB RAM düşünüyorum.
Anakart için bu modeli düşünüyorum GIGABYTE B650M DS3H AMD B650 Soket AM5 DDR5 6400MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Takıldığım noktalar ise ne kadarlık bir güç kaynağı almalıyım 700 watt iyi bir tercih gibi geliyor.
Kasa için RAMPAGE ICEBLADE BLACK 7x120mm ARGB FANLI MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Bunu düşünüyorum fakat bu kasada fan kontrolcüsü var mıdır? Veya uygun fiyatlı kendi fanı olan güzel bir kasa önerir misiniz?
İşlemci soğutucu öneriniz var mıdır peerless Assassin düşünüyorum ama kararsız kaldım sıvı soğutma ile arasında 1000₺ gibi bir fark var.

Geri kalan parçalarda şöyle düşündüm.

Fikirlerinizi yardımlarınızı bekliyorum.
İstersen ekran kartını iade et. 45'e 4070 Super sistem var.

Ram xpg lancer blade 2x16 5600 mhz seç.

SSD kingston kc3000 1tb seç.

Sistem gelince de bunu alır monte edersin.

İstersen ekran kartını iade et. 45'e 4070 Super sistem var.

Ram xpg lancer blade 2x16 5600 mhz seç.

SSD kingston kc3000 1tb seç.

Sistem gelince de bunu alır monte edersin.
Hocam ben işlemci ağırlıklı oyunlar oynadığımdan bu işlemci üzerine kurmak istedim sistemi, ekran kartını ise 2-3 yıl sonra üst seviye bir modelle değişebilirim şuan amacım temelin sağlam olması
Psu veya psulu güzel bir kasa önerme şansınız var mı? Yoksa almayı düşündüğüm psu iyi mi

Hocam ben işlemci ağırlıklı oyunlar oynadığımdan bu işlemci üzerine kurmak istedim sistemi, ekran kartını ise 2-3 yıl sonra üst seviye bir modelle değişebilirim şuan amacım temelin sağlam olması
Psu veya psulu güzel bir kasa önerme şansınız var mı? Yoksa almayı düşündüğüm psu iyi mi
2 3 yıl sonra çıkacak üst modeller ise minimum 850w al.

48.500 olur mu bütçe? Beyaz sistem topladım.

Ram siyah kalmış düzelttim şimdi. Ha dersen bütçe çıkmaz o zaman Kasa anakart bir tık düşüreceğiz.

Son düzenleme:
2 3 yıl sonra çıkacak üst modeller ise minimum 850w al.

48.500 olur mu bütçe? Beyaz sistem topladım.

Ram siyah kalmış düzelttim şimdi. Ha dersen bütçe çıkmaz o zaman Kasa anakart bir tık düşüreceğiz.
PSU Siyahmış. :D elinize sağlık bence iyi bir sistem. bütçe fazla aşılmamış zaten bence düşürülmemeli.

Bu bütçeye sakın 6700 XT almayın. İşlemci illa 7800x3D olacaksa 2. elden çok rahat RX 6900 XT civarı bir şey bulursunuz.

@pawEn hocam RX 6700 XT 12k civarına geldiği için onu önerdim bu bütçede 4070S gibi ekran kartları olduğunu biliyorum ve onların daha mantıklı olduğunu da.

Son düzenleme:
6700XT'yi sıfır garantili olarak 12k fiyatından aldım 2. el 6900XT'yi bu fiyatlara bulmak imkansız ve güvenilmez

Öneriler fazlasıyla yardımcı oldu teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı