450 Puana Fen Lisesi mi Anadolu Lisesi mi ?

Arkadaşlar malum TEOG bitti ve yanlışlar meydana çıktı. Sorubak.com sitesinden yaptığım hesaplamaya göre 450 puan alıyorum. Bu puana Ankara' da hem Fen hem de Anadolu Lisesi de var. Siz tercihimi hangi yönden kullanmamı öneriyorsunuz ?

Hmm... Durumunu bilmiyorum o fen lisesinin kusura bakma. :( Ama şunu söyleyebilirim Batıkent(Anadolu) Lisesi'ne sakın gitmeyin. Zaten 402 puana gerilemiş. Bu yıl bitirdim ve rezil bir okul. 4 yılda öğrendiğim yolu, içindeki insanların ismi kazandığım ise birkaç yakın arkadaş o kadar.

Liseye sadece ismi anadolu diye direkt girmeyin ya da Fen diye de direkt girmeyin baya bi araştırma yapın. Bu arada Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi'ne internetten yorumlara falan baktım; okul çok bakımsızmış, harabeye falan dönmüş diyorlar şuan okuyan öğrenciler.

Hmm... Durumunu bilmiyorum o fen lisesinin kusura bakma. :( Ama şunu söyleyebilirim Batıkent(Anadolu) Lisesi'ne sakın gitmeyin. Zaten 402 puana gerilemiş. Bu yıl bitirdim ve rezil bir okul. 4 yılda öğrendiğim yolu, içindeki insanların ismi kazandığım ise birkaç yakın arkadaş o kadar.

Liseye sadece ismi anadolu diye direkt girmeyin ya da Fen diye de direkt girmeyin baya bi araştırma yapın. Bu arada Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi'ne internetten yorumlara falan baktım; okul çok bakımsızmış, harabeye falan dönmüş diyorlar şuan okuyan öğrenciler.

Kesinlikle önerilerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim :)

Oturduğun bölgede iyi bir Anadolu bir lisesi varsa oraya gitmeni tavsiye ederim. Tavsiyem Anadolu Lisesi. Polatlı Fen Lisesi var, yakınsa sana orası olabilir belki orayı düşünebilirsin.

Benim gittiğim fen lisesinde çok büyük bir fizikçi eksikliği vardı; ancak diğer hocaları çok iyiydi. Öğretmenleri ve eski mezunlarını araştırmak lazım. Adı fen lisesi olduğu için ders açısından insan ister istemez çalışıyordu ve bir çeşit rekabet ortamı oluyordu ki bu bence çok iyi bir şey. Ayrıca hepimiz sayısalcı olduğumuzdan dolayı son sene sözel derslerde bizi sıkmamışlardı, tahminim diğer fen liselerinde de durum böyledir ancak anadolu liselerinde hukuk gibi sözel derslere de önem verildiğinden gereksiz zaman kaybı yaşayabilirsin. Benim düşüncelerim fen lisesinin daha avantajlı olduğu yönünde.

Kardeşim ben şuan fen lisesinde okuyorum. O puana gidebilirsen bir fen lisesine kesinlikle git. Biraz zorlanırsın ama okulda. Çalışmak gerekiyor öyle yatıpta sınıf geçilmiyor. Genelde fen liselerinin hocaları Türkiye'de yüksek derece yapmış ve tecrübeli hocalardır geleceğini garanti altına alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı