Lise Önerisi, Fen Lisesi mi Anadolu Lisesi mi?

Hiko

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere tercihler yaklaştı. Bende 2 lise arasında gidip geliyorum. Hatay Fen Lisesi mi Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi mi?

1.PNG

Öncelikle gelecekte yapmayı düşündüğün mesleğe karar vermelisin. En azından alanına karar ver bence. Benim gibi fen lisesine gidip, sayısal derslerden nefret ederek lise hayatını harcayanlardan olma en azından. Üniversite sınavına hazırlanmakta bile büyük zorluk çekersin istemediğin alanda isen. MF alanından bir meslek, bölüm istiyorsan fen lisesi kesinlikle daha iyi bir tercih olacaktır. Ama istediğin alandan kararsızsan, sırf puanım ziyan olmasın diye fen lisesi tercih ederek hata yapmış olursun. (ben böyleydim fen lisesi tercih ettim. Şimdi çok pişmanım. Üniversite tercihi yapmak bile çileye döndü.)

Alanını seçmen lazım. Yapabileceğinin üzerine gitmen gerekiyor. Sayısal alan üzerine gidip nefret etmek kötü olur. Tavsiyem yapmak istediğin ve yeteneğin olan alana gitmen. O zaman çalışmak ve başarılı olmak daha kolay olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı