450 TL ekran kartı tavsiyesi

Arkadaşlar bu nasıl bir Nvidia fanlığıdır, r7 260x 100 tl daha ucuza daha iyi performans verirken niye herkes 750ti öneriyor? Kardeşim 400 watt güç kaynağın varsa r7 260x'i rahatlıkla alabilirsin, ancak Sapphire'inkini al, Asus'un kartından daha iyi Sapphire. Ben kendim 400 watt güç kaynağı ile 6 aydır kullanıyorum, kartı sonuna kadar zorladığımda bile(BF4 Ultra ayarlarda, 1366x768(monitör yüzünden)) 50 fps ortalama alıyordum, yani GTA V gibi oyunlarda hiç zorlanmaz bile o kart, şimdiden hayırlı olsun.

Arkadaşlar bu nasıl bir Nvidia fanlığıdır, r7 260x 100 tl daha ucuza daha iyi performans verirken niye herkes 750ti öneriyor? Kardeşim 400 watt güç kaynağın varsa r7 260x'i rahatlıkla alabilirsin, ancak Sapphire'inkini al, Asus'un kartından daha iyi Sapphire. Ben kendim 400 watt güç kaynağı ile 6 aydır kullanıyorum, kartı sonuna kadar zorladığımda bile(BF4 Ultra ayarlarda, 1366x768(monitör yüzünden)) 50 fps ortalama alıyordum, yani GTA V gibi oyunlarda hiç zorlanmaz bile o kart, şimdiden hayırlı olsun.
750 ti daha yüksek performans verir.

450 TL'ye oyun için ekran kartı arıyorum.
750 ti en iyi seçimdir. r7 260x'a göre daha az ısınır daha iyi performans verir.Bütçenizi biraz daha artırabilirseniz 4gb vramli olanını seçmelisin. dx12 ile yeni oyunlarda vram gereksinimi artacak. Yeni çıkacak oyunları dahi makul ayarlarda birkaç yıl (Belki dahada uzun. :) ) rahat oynatacaktır.

Benim bütçem en fazla 550 TL. R7 370 düşünüyorum.

İşlemcim i5.

128 bit yerine 256 daha iyi değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Berkayöcal2002
i5 ama kaçıncı nesil mimari ne, adı ne tam olarak?
256 bit olayı birden fazla ekran kullanmayacaksan ve cpu performansı çok yüksek değilse fps ye etki edecek bir etmen değil. Şöyle anlatayım gtx 980 ti olsaydı 128 bit veri yolu kart performansına yetersiz gelecekti ve düşüş olacaktı.. Ama bu seviyedeki kartlarda dx11'de şuan avantaj değil. dx 12 yada mantle ile ne kadar fayda sağlar bilemiyorum. Ayrıca 750ti'nin güç tüketimi r7 260x ve 370'in yarısı kadar güç kaynağı da çok önemli.

VRAM ve bit değerlerine göre ekran kartlarını kıyaslamak yanlış olur. Fakat R7 370 4 GB modelini alırsanız 750 ti' dan daha verimli olur. Ve işlemciniz de eski bir mimariye sahip olduğun için o bilgisayara r7 370 ile windows 10 PRO yükleyip DX12 yüklerseniz mükemmel bir performans alırsınız. DX 12 gerçekten performans arttırıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı