450 TL ekran kartı tavsiyesi

450 tl bütçen varsa Sapphire r7 260x alıp geçeceksin arkadaşım, onu da kaldırması lazım psu'nun. Bu arada hem güç kaynağı yetersiz diye 750Ti verip hem oc'den bahseden arkadaşa da bir +1 vermek lazım hani, 260x bile 750Ti'yi ezerken gidip 370'e çamur atmak fanboyluktur. Özetlersek, güç kaynağın yetersiz ise 750Ti, yeterli ise 370 veya 260x.
VRAM ve bit değerlerine göre ekran kartlarını kıyaslamak yanlış olur. Fakat R7 370 4 GB modelini alırsanız 750 ti' dan daha verimli olur. Ve işlemciniz de eski bir mimariye sahip olduğun için o bilgisayara r7 370 ile windows 10 PRO yükleyip DX12 yüklerseniz mükemmel bir performans alırsınız. DX 12 gerçekten performans arttırıyor.
Gerçekten haklısınız. R7 370' i o kadar ezdim ki önceki mesajlarım da resmen önerecek kadar yermişim.
Kusura bakmayın ama asıl size +1 vermek lazım. 1. nesil bir i7 ile 4. nesil bir i7' nin GHz değerleriyle kıyas yapacak kadar GHz "fanboyu" da ne kastetmek istediyseniz ondansınız. Bu mantıkla FX X8 9590 i7' lerin %90' nını geride bırakıyor. Yeni nesil işlemcilere, kartlara, donanımlara para yatıranların tamamı cahil. Ne diyeyim haklısınız (!). (y)
birisi 2.8 diğeri 3.4 ghz'de çalışıyor, bu pek de ufak gelmedi bana. Benim verdiğim örnekte bir nesil önceki ve %20 daha ucuz bir kartın yenisinden daha iyi olduğu gösteriliyor.

evet teknolojiler geliştikçe daha iyi, daha hızlı, daha az güç tüketen aletlere sahip oluyoruz ama AMD 200 serisinde kullandığı teknolojileri 300 serisinde revize edip tekrar kullandığı için çok bir fark yok, demek istediğim şey bu.

Arkadaşlar bu nasıl bir Nvidia fanlığıdır? r7 260x 100 tl daha ucuza daha iyi performans verirken niye herkes 750ti öneriyor? Kardeşim 400 watt güç kaynağın varsa r7 260x'i rahatlıkla alabilirsin, ancak Sapphire al. Asus'un kartından daha iyi Sapphire. Ben kendim 400 watt güç kaynağı ile 6 aydır kullanıyorum. Kartı sonuna kadar zorladığımda bile BF4 Ultra ayarlarda, 1366x768 (monitör yüzünden) 50 fps ortalama alıyordum. Yani GTA V gibi oyunlarda hiç zorlanmaz bile o kart. Şimdiden hayırlı olsun.
Kardeşim sakin ol nerde gördün nvidia fanı biz niye görmedik.:) Bir Amd fanı gördüm sankı! :) r7 260x in performansı 750 ti'den kötüdür, neredeyse 2 katı güç çeker, bariz daha fazla ısınır. Fiyatı da aynı soğutma markalarında aynı. 450 liraya alınacak en mantıklı kart 750 ti'dir.

@Berkayöcal2002 sıkıntı çıkarabilecek şey senin güç kaynağın. Kasayı sökmek zor değil aç bak 2 tane vida sökeceksin. Kasanın kalın bir güç kablosu var. Kasaya giren ucunda 3 tane dişi yuva var, onun kasaya girdiği yerde içte küp bi alet güç kaynağı hemen üzerinde yazar zaten kapasitesi.

Kardeşim sakin ol nerde gördün nvidia fanı biz niye görmedik.:) Bir Amd fanı gördüm sankı! :) r7 260x in performansı 750 ti'den kötüdür, neredeyse 2 katı güç çeker, bariz daha fazla ısınır. Fiyatı da aynı soğutma markalarında aynı. 450 liraya alınacak en mantıklı kart 750 ti'dir.
Aralarında 100 tl fiyat farkı var aslına bakarsanız, ve bu farka 5 fps fazladan alıyorsunuz, evet burada biraz AMD fanlığı yapmış olabilirim, kabul ediyorum ancak yine de bu fiyata bu performans değmez. Siz fiyatları nereden baz alıyorsunuz bilmiyorum ancak Vatan'ın sitesinde 750Ti 500 tl iken Sapphire R7 260x 400 tl, AMD bir kart alırken de ASUS almak çok mantıklı gelmiyor bana, sonuçta zaten oc yapmazsanız ısınmayacak bir kartta ikincil fana 40 lira bayılmak, üstüne düşük saat hızı almak çok da iyi değil.:)

@Nerding_Gamers
saphire markada 750 ti yok dikkat etmedin mi? Farklı markaların fiyatlarını karşılaştırmak mantıklı mı?. Aynı marka olanlar aynı fiyat bütün sitelerde böyle sadece bir yere bakmadım aynı markanın en ucuz fiyatına baktım.

@Nerding_Gamers
saphire markada 750 ti yok dikkat etmedin mi? Farklı markaların fiyatlarını karşılaştırmak mantıklı mı?. Aynı marka olanlar aynı fiyat bütün sitelerde böyle sadece bir yere bakmadım aynı markanın en ucuz fiyatına baktım.
Öncelikle Sapphire'in AMD'nin resmi üreticisi olduğunu belirteyim, o yüzden Sapphire 750 Ti yok, ayrıca 750Ti için de en ucuz olan modeli gösterirseniz direk bahsettiğim Sapphire ile karşılaştırabiliriz, ASUS'un r7 260x'ini almak saçma, o yüzden kıyaslamayı onun üzerinden yapmak da haksızlık olur.

Biraz konuyu hortlatmak gibi olacak ama, Sapphire R7 260x kartım garantide tamir edilemedi, Vatan Bilgisayarda da başka olmadığı için MSI GTX 750 Ti aldım, gerçekten kaliteliymiş :)

750 Ti için overclock tavsiyeniz var mıdır ? Yani kaç mhz'e kadar stabil olması garanti, ayrıca garanti'den çıkarır mı overclock yapmak ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı