450 TL İngilizce Mekanik Klavye Tavsiyesi

Cherry MX Rapidfire low profile, yazılımla uğraşan biri için tam nimet bir klavye olur 😄 Ama US Layout bulunabilir mi bilmem. Ben de yazılımla uğraşıyorum açıkçası TR dizilim çok sıkıntı olmadı benim için.
Düzenleme: Bütçeyi görmemişim kusura bakma. HyperX in aradığın tarzda klavyeleri var. Ama brown switch o fiyata zor bulursun, red işini görecektir.

Cherry MX Rapidfire low profile, yazılımla uğraşan biri için tam nimet bir klavye olur 😄 Ama US Layout bulunabilir mi bilmem. Ben de yazılımla uğraşıyorum açıkçası TR dizilim çok sıkıntı olmadı benim için.
Düzenleme: Bütçeyi görmemişim kusura bakma. HyperX in aradığın tarzda klavyeleri var. Ama brown switch o fiyata zor bulursun, red işini görecektir.
Stajda denedim İngilizce klavyeyi ve cidden yazılım için kat ve kat daha iyi. Attığınız klavye dediğiniz gibi bütçemin dışında 750 TL civarı. Aslında reddit gibi sitelerde denilen şeye çok katılıyorum. Corsair, Razer, Logitech gibi klavyeler genelde pahalı olup bilinmeyen markalardan daha kalitesiz ürünler ortaya koyabiliyor. 2-3 ay daha bekleyip black friday de mi alsam diye de düşünmüyor değilim.

Stajda denedim İngilizce klavyeyi ve cidden yazılım için kat ve kat daha iyi. Attığınız klavye dediğiniz gibi bütçemin dışında 750 TL civarı. Aslında reddit gibi sitelerde denilen şeye çok katılıyorum. Corsair, Razer, Logitech gibi klavyeler genelde pahalı olup bilinmeyen markalardan daha kalitesiz ürünler ortaya koyabiliyor. 2-3 ay daha bekleyip black friday de mi alsam diye de düşünmüyor değilim.
Ne kadar ekmek o kadar köfte. Razer Blackwidow Elite, Corsair K70 MK2, Logitech G513 gibi klavyeleri 300-400 liradan satılan klavyelerle kıyaslayamazsınız. Ha bu kadar üst düzey klavyeye ihtiyacınız yoktur, almak saçma olur. Cherry MX red switch, rgb olmayan bir model sizin işinizi görecektir bence. HyperX Alloy FPS Pro gibi.

Bütçe 400-450 diye illa 450'lik klavye almaya gerek yok. Trust GXT 890 işinizi fazlasıyla görecektir. Ben Türkçe olanını kullanıyorum İngilizce olanı da var.
Trustın malzeme kalitesi kötü diyorlar ama.
şu klavye Redditde oldukça övülen klavyeler arasından mesela ucuz ve malzeme kalitesi açısından.
ama diğer yandan oldukça kararsızım

Reddit'tekiler doğru söylüyor, buradaki çoğu kişi parası ne kadar iyiyse o kadar iyi modunda ama adamlar testini cartını curtunu yapıyor orada. Onların önerdikleri klavyeler fiyatına göre alabileceğiniz en iyi klavyeler. Overpriced demeleri de buradan çıkıyor işte, fakat onlara göre overpriced. Onların F/P ürünü ve hatta Corsair Razer'den kaliteli dediği klavyelerin çoğu Türkiye'de yok, olanları da Corsair Razer ile aynı para. Amazon'dan getirseniz kargo ve vergiyle yine astarından pahalıya gelecek. O yüzden Türkiye'de klavye alacaksanız adamların standartları burayı o kadar da etkilemiyor, çünkü burada onların F/P ürünleri de overpriced.

Reddit'tekiler doğru söylüyor, buradaki çoğu kişi parası ne kadar iyiyse o kadar iyi modunda ama adamlar testini cartını curtunu yapıyor orada. Onların önerdikleri klavyeler fiyatına göre alabileceğiniz en iyi klavyeler. Overpriced demeleri de buradan çıkıyor işte, fakat onlara göre overpriced. Onların F/P ürünü ve hatta Corsair Razer'den kaliteli dediği klavyelerin çoğu Türkiye'de yok, olanları da Corsair Razer ile aynı para. Amazon'dan getirseniz kargo ve vergiyle yine astarından pahalıya gelecek. O yüzden Türkiye'de klavye alacaksanız adamların standartları burayı o kadar da etkilemiyor, çünkü burada onların F/P ürünleri de overpriced.
Sizce ne yapmalıyım Magicforce 68 i amazondan alıram 350 tl civarı birşeye denk geliyodu tam hatırlamıyorum . Hyper X FPS de 450 TL civarı . Aslında Gigabyte k83 ün ingilizcesi vardı hem de cherry switchli idi ama maalesef stok tükendi.

Sizce ne yapmalıyım Magicforce 68 i amazondan alıram 350 tl civarı birşeye denk geliyodu tam hatırlamıyorum . Hyper X FPS de 450 TL civarı . Aslında Gigabyte k83 ün ingilizcesi vardı hem de cherry switchli idi ama maalesef stok tükendi.
Magiforce için 350 lira fazla bence, Gigabyte K83'ün tam da bu aralar bitmesi şansslık oldu zira sağlamlık olarak da epey iyi bir klavyeydi o. Aslında en iyi seçenek beklemek ama 400 liraya Corsair K68 de alınabilir. İkisi hemen hemen aynı para olduğu için F/P olarak çok daha iyi olduğunu düşünüyorum Magiforce'a göre. Hem Outemu'dan daha iyidir. Outemu istiyorsanız da CK350 var CoolerMasterın bu fiyatlarda blue switch.

Edit: İngilizce istediğinizi unuttum o zaman elde pek seçenek yok gibi

Magiforce için 350 lira fazla bence, Gigabyte K83'ün tam da bu aralar bitmesi şansslık oldu zira sağlamlık olarak da epey iyi bir klavyeydi o. Aslında en iyi seçenek beklemek ama 400 liraya Corsair K68 de alınabilir. İkisi hemen hemen aynı para olduğu için F/P olarak çok daha iyi olduğunu düşünüyorum Magiforce'a göre. Hem Outemu'dan daha iyidir. Outemu istiyorsanız da CK350 var CoolerMasterın bu fiyatlarda blue switch
Corsairin İngilizcesini bulamadım amazonda da 70 dollar. Var mıdır bildiğiniz bir yer ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı