4500₺ bütçeyle G-Sync destekli 165Hz monitör önerisi

Bütçe
4,5 bin tl
Yüzde verseniz ne kadar fark vardır.

ekran-goeruentuesue-2021-01-07-105728-png.1010307

ekran-goeruentuesue-2021-01-07-105847-png.1010306

Bir yüzde vermem zor. Hemen hemen şu fotoğraflar kadar fark olur. Gerçek hayatta bundan biraz daha az olacaktır.
Dell olan sRGB %99, AOC olan sRGB %126.
Aşağıdaki rehberdeki renk canlılığı kısmını okursanız daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz. Bu fotoğrafları da o rehberden aldım.

Sipariş verdim kargoda geldiği zaman testlerini yapacağım. Renklilik ve pivot desteği açısından bu monitör güzel onun dışında

Bu monitöre de göz atabilirsin.

Bilgi için teşekkür ederim lakin tercihim Dell den yana olacak.

ekran-goeruentuesue-2021-01-07-105728-png.1010307

ekran-goeruentuesue-2021-01-07-105847-png.1010306

Bir yüzde vermem zor. Hemen hemen şu fotoğraflar kadar fark olur. Gerçek hayatta bundan biraz daha az olacaktır.
Dell olan sRGB %99, AOC olan sRGB %126.
Aşağıdaki rehberdeki renk canlılığı kısmını okursanız daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz. Bu fotoğrafları da o rehberden aldım.
Gerçekten çok fark var arasında

Son düzenleme:
AOC alacağım ama anlamadığım bir şey var.
Burada yanıt süresi 4ms diyor GtG falan ne işe yarıyor GtG, biri beni aydınlatsın lütfen. :d

GtG mi önemli MPRT mi?

GtG(gray to gray) griden griye gecikme süresi belirtir. MPRT ise (moving picture response time) hareketli görüntü gecikme süresini belirtmektedir. Monitorlerde belirtilen genellikle MPRT değeri olur. GtG değerlerini bazı markalar kendi sitelerinde paylaşıyorlar. Anlayacağın ikisi farklı ölçüler GtG daha düşük olursa daha iyi olabilir. Artık her oyuncu monitörünün MPRT değeri 1ms. GtG değerleri de genelde 4ms oluyor. Lenovo Legion y-27-30'da 1ms GtG değeri var. Gigabyte G24F-2 de 2ms. Ama o kadar takılma panel kalitesi iyi, kronik sorunu olmayan monitör tercih etmeye çalış.

GtG(gray to gray) griden griye gecikme süresi belirtir. MPRT ise (moving picture response time) hareketli görüntü gecikme süresini belirtmektedir. Monitorlerde belirtilen genellikle MPRT değeri olur. GtG değerlerini bazı markalar kendi sitelerinde paylaşıyorlar. Anlayacağın ikisi farklı ölçüler GtG daha düşük olursa daha iyi olabilir. Artık her oyuncu monitörünün MPRT değeri 1ms. GtG değerleri de genelde 4ms oluyor. Lenovo Legion y-27-30'da 1ms GtG değeri var. Gigabyte G24F-2 de 2ms. Ama o kadar takılma panel kalitesi iyi, kronik sorunu olmayan monitör tercih etmeye çalış.
Hocam 99 srgb ile 126 srgb arasında çok fark var mıdır sizce aoc 23.8 inç srgb si 126, Dell 2722hs 27 inç srgb 99. Normalde. Dell i tercih edicem lakin aklımda kurt kaldı aoc 4399, Dell 4499.

Hocam 99 sRGB ile 126 sRGB arasında çok fark var mıdır sizce AOC 23.8 inç SRGB'si 126, Dell 2722HS 27 inç sRGB 99. normalde. Dell'i tercih edeceğim lakin aklımda kurt kaldı AOC 4399, Dell 4499.

Fark edecektir. Gigabyte G24F-2 %125 sRGB desteği veriyor. AOC monitörünün Technopat YouTube videosunda %130 sRGB desteklediği söyleniyor. Onlar arasında da fark oluyor. AOC 24G2spu modelini sipariş ettim. Geldiği zaman görüntüsünü atabilirim. Dell seçme sebebiniz nedir?

Fark edecektir. Gigabyte G24F-2 %125 sRGB desteği veriyor. AOC monitörünün Technopat YouTube videosunda %130 sRGB desteklediği söyleniyor. Onlar arasında da fark oluyor. AOC 24G2spu modelini sipariş ettim. Geldiği zaman görüntüsünü atabilirim. Dell seçme sebebiniz nedir?
27 olmasıydı dell. Siz kaça nerden aldınız

Yeni konular

Geri
Yukarı