4500₺ bütçeyle G-Sync destekli 165Hz monitör önerisi

Bütçe
4,5 bin tl
GtG(gray to gray) griden griye gecikme süresi belirtir. MPRT ise (moving picture response time) hareketli görüntü gecikme süresini belirtmektedir. Monitorlerde belirtilen genellikle MPRT değeri olur. GtG değerlerini bazı markalar kendi sitelerinde paylaşıyorlar. Anlayacağın ikisi farklı ölçüler GtG daha düşük olursa daha iyi olabilir. Artık her oyuncu monitörünün MPRT değeri 1ms. GtG değerleri de genelde 4ms oluyor. Lenovo Legion y-27-30'da 1ms GtG değeri var. Gigabyte G24F-2 de 2ms. Ama o kadar takılma panel kalitesi iyi, kronik sorunu olmayan monitör tercih etmeye çalış.
Gigabyte olan monitörde G sync var değilmi?

Hayırlı olsun. Ben de gigabyte ve aoc arasında kaldım.
Dell tercih etmemin sebebi yılı 2022 olması 27 inç olması birde 24 inç monitör her dönem 3500 4500 arası bulunuyor lakin 27 inç bulunamıyor aynı fiyata asansör özelliği olan monitör yok. Sizin yeriniz fln mı yok ondan mı 24 tercih ediyorsunuz

Teşekkürler satın aldım Gigabyte'ı.

Hayırlı olsun. Güzel seçim iyi günlerde kullanın.

Hayırlı olsun. Ben de Gigabyte ve AOC arasında kaldım.

@lenory G24F-2 aldı benim de yarin 24G2spu gelir yüksek ihtimalle. Bekle hocam 🙂

Dell tercih etmemin sebebi yılı 2022 olması 27 inç olması bir de 24 inç monitör her dönem 3500 4500 arası bulunuyor lakin 27 inç bulunamıyor aynı fiyata asansör özelliği olan monitör yok. Sizin yeriniz falan mı yok ondan mı 24 tercih ediyorsunuz.

Ağırlıklı FPS oyunu oynayan oyuncular 27" ekranda çevre kontrolü zorlaştığı için 24" tercih etmekte. Y27-30 2023 üretim pek bir önemi olmasa da. Asansör yapıda sviwel ve pivot desteği var. 4.9-5k bandında. Öyle bir beklentiniz yoksa Dell'e yönelin 27" tercihi için. 24" olarak paylaştığım AOC ve Gigabyte modellerini tavsiye ederim. Ben bu üç monitörde takılmıştım.

Son düzenleme:
Dell tercih etmemin sebebi yılı 2022 olması 27 inç olması birde 24 inç monitör her dönem 3500 4500 arası bulunuyor lakin 27 inç bulunamıyor aynı fiyata asansör özelliği olan monitör yok. Sizin yeriniz fln mı yok ondan mı 24 tercih ediyorsunuz
Yaklaşık 50-60cm' uzaklıktan bakacağım 27" benim için çok büyük olur. Hem de dpi keskinliği daha iyi olur diye 24 makul geliyor bana. Sadece AOC ile Gigabyte arasında kaldım. İkisi de üzmez ama görüntü kalitesi hangisinde daha iyidir emin olamadım. Ergonomi ve hoparlör olarak AOC önde ama görüntü kalitesini, hoparlör ve pivot özelliğine tercih ederim.

@lenory G24F-2 aldı benim de yarin 24G2spu gelir yüksek ihtimalle. Bekle hocam 🙂
Bugün belki gaza gelip taksitle alırım birini diyordum ama bekleyeyim o zaman. Gitarımı satıp öyle alacağım normalde daha satmadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı