4500 TL bütçe Ryzen 5 3500X GTX 1660 Super sistem alinir mi?

ertandg

Centipat
Sistem montaj + driver kurulumu hizmeti

Anakart: Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX

Ekran kartı: Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit

RAM: XPG 16 GB (2x8GB) Gammix D30 siyah 3000MHz CL16 DDR4 Dual kit

SSD: Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma)

İşlemci: AMD 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm

Kasa: Rampage Hero tempered glass RGB 650W 80+ Bronze USB 3.0 mid Tower

Toplam: 4430 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmaz.
Rampage kasa ve PSU almak yerine sistemi tahta domates kasasına kurup, patatesten güç almasını sağlayın. Daha az sorun çıkartacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem montaj + driver kurulumu hizmeti

Anakart: Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX

Ekran kartı: Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit

RAM: XPG 16 GB (2x8GB) Gammix D30 siyah 3000MHz CL16 DDR4 Dual kit

SSD: Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma)

İşlemci: AMD 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm

Kasa: Rampage Hero tempered glass RGB 650W 80+ Bronze USB 3.0 mid Tower

Toplam: 4430 TL
Yandan yemiş C4 yerine sağlam bir PSU+Kasa alabilirsiniz. Önerim: Corsair Carbide Spec Delta.

3500X yerine 1600 AF alabilirsiniz. Darboğaz yapmaz ve bütçenizi rahatlatır.

M.2 SSD yerine SATA SSD alabilirsiniz. Günlük kullanım da fark 0. Kingston A400 480GB öneririm.

Sistemi biraz incelediğim de sanırım İtopya'dan alıcaksınız, almayın. Müşteri Hizmetleri saç yolduruyor ve 14nm işlemci satıyorlar sırf 1600 satılmasın diye (Yanlış da olabilir fakat sistemlere bakarken 14nm yazıyordu.).

Tavsiyem: Sinerji, İncehesap vb. yerlere yönelin. Daha sağlıklı bir alışveriş olur.
Üstelik Sinerji, İncehesap Win10+Kurulum'u bedava yapıyor.

Alınmaz.
Rampage kasa ve PSU almak yerine sistemi tahta domates kasasına kurup, patatesten güç almasını sağlayın. Daha az sorun çıkartacaktır.
çok ağar konustun D:
aldım ve iptal etmeyi düşünmüyorum görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar .

bu fiyata ancak bu kadar çıktı benden elbette sistemin eksikleri var lakin ürün saglam gelsin başka birşey istemiyorum :D

çok ağar konustun D:
aldım ve iptal etmeyi düşünmüyorum görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar .

bu fiyata ancak bu kadar çıktı benden elbette sistemin eksikleri var lakin ürün saglam gelsin başka birşey istemiyorum :D
O PSU yüzünden herhangi bir elektrik kesintisinde bilgisayar parçalarınızdan birisi bozulursa veya yanarsa, bundan ben ve Technopat Sosyal üyeleri sorumlu değildir.
Hayırlı olsun, İyi Sosyaller.

O PSU yüzünden herhangi bir elektrik kesintisinde bilgisayar parçalarınızdan birisi bozulursa veya yanarsa, bundan ben ve Technopat Sosyal üyeleri sorumlu değildir.
Hayırlı olsun, İyi Sosyaller.
teşekkrüler kardeşim uyarıların için valla gönül ota konmak ister ama yapacak bir şey yoktu. Bakalım artık hayırlısı olsun :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı