4500 TL GTX 970 Sistem Yorumu

mrx411

Hectopat
Daha fazla  
Elimden geldiğince ucuza kaçtım ama olmadı :) Sistem iyi mi? Önerilernizi bekliyorum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi biraz aştı ama alınabilecek en güzel sistem bence.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-02-09-21-47-44.png
    Screenshot_2016-02-09-21-47-44.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 219
  • Screenshot_2016-02-09-21-52-57.png
    Screenshot_2016-02-09-21-52-57.png
    58,2 KB · Görüntüleme: 221
Benim topladigimdan farki yok sadece ekran karti amd :D sizce benim topladığım sistem iyimi?
R9 390X Gtx 970 den daha performanslıdır. Ayrıca benim önerdiğim ram dual kit ve cl 15 olduğu için daha seri çalışır. Seçtiğiniz HDD 5900 rpm. 7200 rpm daha iyi olacaktır. Birde sisteminizde kasa göremedim. Corsair spec 02 kaliteli ve şık bir kısadır tavsiye ederim. Onun dışındaki seçimler size kalmış, zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz.

7200 RPM harddisk seçmelisiniz ve 2666MHz ram almaya gerek yok çünkü anakart maksimum 2133 MHz destekliyor. Ayrıca R9 390X, GTX970'den performanslı bir kart ve fiyatları birbirine yakın.

R9 390X Gtx 970 den daha performanslıdır. Ayrıca benim önerdiğim ram dual kit ve cl 15 olduğu için daha seri çalışır. Seçtiğiniz HDD 5900 rpm. 7200 rpm daha iyi olacaktır. Birde sisteminizde kasa göremedim. Corsair spec 02 kaliteli ve şık bir kısadır tavsiye ederim. Onun dışındaki seçimler size kalmış, zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz.
Önerdiğin RAM'lerin frekansını seçilen anakart desteklemediğinden gereksiz bir seçim. HDD konusunda haklısın. R9 390X evet bir üst sınıfta performansa sahiptir ama fiyat olarak da öyledir; işin içine Sapphire girince bu iki özellik de ortadan kalkıyor. Tavsiye etmiyorum. Asus ya da MSI GTX970 gayet yeterlidir.

Önerdiğin RAM'lerin frekansını seçilen anakart desteklemediğinden gereksiz bir seçim. HDD konusunda haklısın. R9 390X evet bir üst sınıfta performansa sahiptir ama fiyat olarak da öyledir; işin içine Sapphire girince bu iki özellik de ortadan kalkıyor. Tavsiye etmiyorum. Asus ya da MSI GTX970 gayet yeterlidir.
Neden işin içine AMD'nin ustası girince o iki özellik ortadan kalkıyor biraz bahseder misin?

Neden işin içine AMD'nin ustası girince o iki özellik ortadan kalkıyor biraz bahseder misin?
Tabi hemen bahsederim. Öncelikle fiyat sınıflandırması konusunda bilgisayar parçası satan her web sitesinden gerekli bilgilendirmeyi edinebilirsin. Nasıl oluyorsa diğer tüm markalar aynı seviyelerdeyken Sapphire yuvarlak hesap %10-15 aralığında daha ucuz. Performans konusunda ise evet temel grafik işlemcisinin performansı gayet yüksek; ancak soğutma performansı, ömür gibi kriterlerde Sapphire, Asus gibi markalara kıyasla oldukça geride kalıyor. Performanstan kastım sadece GTA V açınca gördüğün FPS değeri değil anlayacağın.

Tabi hemen bahsederim. Öncelikle fiyat sınıflandırması konusunda bilgisayar parçası satan her web sitesinden gerekli bilgilendirmeyi edinebilirsin. Nasıl oluyorsa diğer tüm markalar aynı seviyelerdeyken Sapphire yuvarlak hesap %10-15 aralığında daha ucuz. Performans konusunda ise evet temel grafik işlemcisinin performansı gayet yüksek; ancak soğutma performansı, ömür gibi kriterlerde Sapphire, Asus gibi markalara kıyasla oldukça geride kalıyor. Performanstan kastım sadece GTA V açınca gördüğün FPS değeri değil anlayacağın.
Öncelikle Asus ve Sapphire markalarını kıyaslayamazsınız, Asus AMD ekran kartlarını batıran bir firma. Testlere bakacak olursak Sapphire sıcaklık konusunda ASUS'tan daha düşük sıcaklıkta ve MSI'dan geri kalır bir yanı yok. Nitro serisinde diğer markalardan (MSI, ASUS vb.) daha kaliteli malzeme kullanınca ömrünün de kısalacağını hiç sanmıyorum. Fiyatı da cabası.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı