4500 TL'ye kadar Gaming monitör tavsiyesi

Hocam bu modelde ölü piksel sorunu yaşayanlar olmuş ondan biraz tereddüt ettim.

Bende var hocam aynisindan, ne olu piksel ne de ghosting sorunu var ama bu şansınıza bağlı.

Bende bu monitörü kullanıyorum. Yeni zam gelmiş. 4500'e almıştım.

Düşerse gayet alınabilir, tatlı bir monitördür.

Dediğiniz modellerde ölü piksel sorunu çok yüksek.
Olu piksel her monitorde cikabilir. Ayrica bu monitorlerde olu pikseli cok gorme sebebin, satis rakamlarinin G2422HS'den daha yuksek olmasi. Bir urunu ne kadar cok kisi alirsa, dogru orantili olarak sorun yasayan kisi sayisi da fazla olur. 5000 kullanicisi olan urun ile 100 kullanicisi olan urunun sikayet sayisi bir olur mu sence? Olmaz.

Olu piksel her monitorde cikabilir. Ayrica bu monitorlerde olu pikseli cok gorme sebebin, satis rakamlarinin G2422HS'den daha yuksek olmasi. Bir urunu ne kadar cok kisi alirsa, dogru orantili olarak sorun yasayan kisi sayisi da fazla olur. 5000 kullanicisi olan urun ile 100 kullanicisi olan urunun sikayet sayisi bir olur mu sence? Olmaz.
Dediğiniz gibide olabilir, attığım monitörü Bayadır kullanıyorum, her açıdan çok iyi.

Peki hocam bu 3 üründen arasından en iyi seçim hangisi olur.
Samsungda g-sync özelliği var, çok büyük bir fark yaratıyor mu?
Samsung dediğiniz G3 ise uzak durun o model çok kötü.
Dediğiniz modellerde ölü piksel sorunu çok yüksek.
Hayır? G2SP yurt dışında da çok popüler bir ürün. G2SP'ye özel fazla ölü piksel ile alakalı hiçbie şey duymadım.

Gigabyte'ın bazı modellerinde QC [quality control (kalite kontrol)] sıkıntıları olduğunu duymuştum. Bu model için bilmiyorum.

Philips'te ise nereden duydunuz zerre fikrim yok çünkü yaygın bir model değil. Yurt dışında da içinde de incelemesi yok. Alan sayisı da az. Bu monitör hakkındaki tek inceleme bile Çince.

Samsung dediğiniz G3 ise uzak durun o model çok kötü.

Hayır? G2SP yurt dışında da çok popüler bir ürün. G2SP'ye özel fazla ölü piksel ile alakalı hiçbie şey duymadım.

Gigabyte'ın bazı modellerinde QC [quality control (kalite kontrol)] sıkıntıları olduğunu duymuştum. Bu model için bilmiyorum.

Philips'te ise nereden duydunuz zerre fikrim yok çünkü yaygın bir model değil. Yurt dışında da içinde de incelemesi yok. Alan sayisı da az. Bu monitör hakkındaki tek inceleme bile Çince.
Şu an AOC ya da Gigabyte arasında kaldım. Philips modeli zaten çok yerde yok gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı