4500 TL'ye kadar genel kullanım için mekanik klavye önerisi

Bütçe
4500

chipnepot

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yazılımcıyım ve klavyeyi büyük oranda kod yazmak veya bir şeyler yazmak için kullanıyorum. Ama boş zamanlarımda da oyun oynuyorum. Normalde bu güne kadar ofis klavyeleri olarak adlandırılan pek iyi olmayan klavyeler kullandım şu an mevcutta Logitech K380 kullanıyorum. Ancak mekanik klavye deneyimini tatmak istedim.

Ufak bir araştırmanın ardından şunları gözüme kestirdim ancak farklı önerilerinize açığım.

-Logitech MX Mechanical Mini
- Cooler Master CK721 RGB (sanırım stokta kalmamış linkini bulamadım)

Kriterlerim şunlar:
  • Retro bir görüntü hoşuma gidiyor. Biraz da oyuncaklı olursa daha hoş olur.
  • Mümkün olan en az sesli switch olmalı tam anlamasam da sanırım brown oluyor, bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Maksimum 4000-4500 TL limitim var.
  • Kablosuz olmalı.

Hotswap alıp silent Switch takabilirsiniz

Swar50 kodu ile 50 tl indirimli alabilirsiniz

Kod yazıyorsanız mekanik klavye öneremeyebilirim hocam. 4-5 saat çalışırsanız kafa kalmıyor adamda
Bu konuyu da merak ediyordum açıkcası, macera aramayıp bir logitech mx keys mini mi alsam diye düşündüm ama hayatımda hiç mekanik klavye deneyimlemedim. Çok rahatsız ederse mevcuttaki logitech k380 imi de verimli olarak kullanabiliyorum, belki ilerleyen zamanlarda k380 yerine mx keys mini koyup hem mekanik hem de normal bir klavyem olur diye düşündüm ama deneyimlemeden bilemiyorum tabiki.

Bu konuyu da merak ediyordum açıkcası, macera aramayıp bir logitech mx keys mini mi alsam diye düşündüm ama hayatımda hiç mekanik klavye deneyimlemedim. Çok rahatsız ederse mevcuttaki logitech k380 imi de verimli olarak kullanabiliyorum, belki ilerleyen zamanlarda k380 yerine mx keys mini koyup hem mekanik hem de normal bir klavyem olur diye düşündüm ama deneyimlemeden bilemiyorum tabiki.
Hocam bende mekanik klavye var ve kulaklık takılı olmasına rağmen çok ses çıkarıyor. Artık ben bunu bırakıp normal bir klavye alacağım. Artık kod yazmaya başlayacağım zaman içimden bir off çekiyorum yani şu klavyenin sesini duymak zorunda olacağımdan.

İlk başlarda zevkli gelir ama zaman ilerledikçe kabusa dönüyor.

Hotswap alıp silent Switch takabilirsiniz

Swar50 kodu ile 50 tl indirimli alabilirsiniz
Teşekkürler hocam peki Feker K75 veya nuphy air 75 neden tercih etmemeliyim.

Hocam bende mekanik klavye var ve kulaklık takılı olmasına rağmen çok ses çıkarıyor. Artık ben bunu bırakıp normal bir klavye alacağım. Artık kod yazmaya başlayacağım zaman içimden bir off çekiyorum yani şu klavyenin sesini duymak zorunda olacağımdan.

İlk başlarda zevkli gelir ama zaman ilerledikçe kabusa dönüyor.
Klavyeniz nedir hocam

Teşekkürler hocam peki Feker K75 veya nuphy air 75 neden tercih etmemeliyim.

Klavyeniz nedir hocam
Razer blackwidov v3 pro

Aman bulaşmayın hocam kendi nacizane tavsiyemdir. Kullanırken müzik falan dinlerseniz belki olabilir ama o zaman mekaniğin ne anlamı kalacak.

Zaten programlamanın kendi kafa bırakmıyor adamda bir de klavye sesiyle uğraşıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı