4500 TL'ye Ryzen 5 2600 ve GTX 1050 Ti sistem toplama

Agactakiadam60

Hectopat
5 bin TL bütçem var. İnce Hesap'tan bu PC'yi topladım. Sizce bu PC alınır mı? Harici olarak ne eklenir ne çıkarılır?
Bir de İnce Hesap güvenilir midir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yeni Bit Eşlem Resmi_800x436.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@Guts Sapphire Nitro+ RX 580 4 GB modeli 1 adet 8 pin 1 adette 6 pin güç girişi içeriyor. 6 pin güç girişi her ne kadar opsiyonel olarak belirtilse de bence 2 tane 6+2 pin güç kablosu olan bir PSU almakta fayda var (Viper'da tek 6+2 pin güç kablosu mevcut.)

Toplam 4.591 ₺
(Linkini verdiğim tüm mağazalar güvenilirdir. Nanokatalog ithalatçı garantilidir, ürün stokta yoksa biraz bekletir ama bu RAM'i de sanıyorum başka yerde aynı fiyata bulamazsınız. HDD'de gene aynı şekilde burada oldukça ucuz.)

> AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz-3.9GHz, 19MB, 65W, 6/12, AM4, Wraith Stealth İşlemci - inventus
> MSI B450M PRO-VDH AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, microATX Anakart - inventus
> (8x2 kit.) Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000MHz RAM CMK16GX4M2D3000C16 - Nanokatalog
> SapphireNitron+Radeon RX 580 4G OC 256Bit GDDR (Dx12) PCI-E Fiyatı
> Toshiba P300 1TB 7200Rpm SATA 3.5'' (Bulk) HardDisk HDWD110UZSVA - Nanokatalog
>>> Alternatif HDD: WESTERNDIGITAL WD10EZEX Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA 6.0Gb/s Dahili sabitdisk - inventus
> DARK N5 DKCHN5 PSU Yok Atx Gaming Kasa USB3.0 Full Cam Yan Panel 3 X 12 MAVİ LEDLİ FAN Kasa DARK
> High Power 600W 80+ Bronze Element Bronze II Güç Kaynağı (HPG-600BR-H12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı konusunda RX580 8 GB cazip geliyor ama performans konusunda nasıl olur acaba. Bilgisayar konusunda pek bilgim yok o yüzden soruyorum.
2 tane video paylaştım önceki mesajımda karşılaştırma ile ilgili. Onları ve benzer videoları izleyebilirsiniz aradaki FPS farkını görmek adına. Arada dişe dokunur bir fark yok pek.

Benimde almayı düşündüğüm sistemi paylaşayım isterseniz;

DH-A1/Ryzen 5 2600/MSI RX580 Armor OC 8GB/8GB DDR4 RGB RAM/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Monitör ise;
AOC 21.5" G2260VWQ6 HDMI DP Freesync 75Hz Full HD Gaming Monitör | ITOPYA 75 hz 1 ms monitörü de şöyle bırakayım.
Hem tek bir mağazadan alışveriş yapmış olursunuz hemde kurulum ve teste gerek duymazsınız. Diğer sitelerde hazır sistemler avantajlı değil nedense tek tek topladığınızda da neredeyse aynı fiyata denk geliyor.
Bütçeyi biraz zorlayıp daha iyi bir sistem için bence bunu almalısınız.

evet aklıma yattı.
eğer doların daha da düşeceğini düşünüyorsanız veya black friday gibi indirim haftasını beklerseniz daha da düşebilir. Çünkü bu sistem 4910 lira mı neydi ben baktım düşüyor yavaş yavaş, bir de diğer arkadaşlar da yorum yaparsa eksiği var mı yok mu daha iyi bulunur mu yazarlarsa iyi olurdu.

Eğer doların daha da düşeceğini düşünüyorsanız veya black friday gibi indirim haftasını beklerseniz daha da düşebilir. Çünkü bu sistem 4910 lira mı neydi ben baktım düşüyor yavaş yavaş, bir de diğer arkadaşlar da yorum yaparsa eksiği var mı yok mu daha iyi bulunur. Yazarlarsa iyi olurdu.

Nacizane görüşüm; sistem fena değil ama RAM 8 GB. RAM'i 16 GB seçince fiyat 5.362 ₺ oluyor. PSU'su 80 Plus Bronze sertifikalı dahi değil gördüğüm kadarıyla. 80 Plus White sertifikalı olabilir.
CLEAResult Plug Load Solutions
Yukarıdaki listede de bulamadım.

Benim attığım listede sadece RX 580 8 değil, 4 GB ve fiyat 4.600 civarı. Bence arada ödemeye değmeyecek bir fiyat farkı var.

Monitöre gelecek olursak TN panel mi, VA panel mi, IPS panel mi almak istiyorsunuz? Önce bunu bir araştırıp karar vermenizi öneririm. Aradaki farkları bilmiyorsanız, görüntü kalitesi açısından karşılaştırmaları incelemediyseniz direkt olarak TN panel monitör almanız bence yanlış olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı