Ryzen 5 2600 ve GTX 1050 Ti Sistem Toplama

BarneY

Hectopat
Daha fazla  
Bir sistem toplamak istiyorum ve bu sistem max. 4250 TL bandında olacak.

Ben kafamdaki sistemi şu şekilde oluşturdum. İşlemci ekran kartı ve kasanın resimdeki gibi Ryzen 5 2600 + GTX 1050 Ti ve Quartz RGB olmasını istiyorum.
0D770021-F7F7-445B-8904-255547914C5C.png

Seneye sadece ekran kartı ve monitör değişimi olacak şekilde oluşturdum sistemi.

Mümkünse Nanokatolog, Sinerji ve Vatan'dan olmak şartı ile tek bir yerden alacağım sistemi. Sinerji en mantıklısı bana göre o yüzden ilk tercihim Sinerji olacak.

Sizce sistem olmuş mu olmamış mı? Olmamışsa eksileri ve şu olsa daha iyi olur dediğiniz şeyleri merakla bekliyorum :)

Bu arada SSD sığarsa 4450 civarına yükseltebilirim bütçeyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı P350X alabilirsin.
Kasadan biraz kısıp işlemcini 2600X almanı öneririm.
Ayrıca sadece ekran kartını farklı siteden alırsın, onu kendin takarsın.
Tabi daha ucuza bulursan al :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kasayı P350X alabilirsin.
Kasasan biraz kısıp işlemcini 2600X almanı öneririm.
Ayrıca sadece ekran kartını farklı siteden alırsın, onu kendin takarsın.
Tabi daha ucuza bulursan al :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Montajı aldığım site de yaptıracağım sanırım sinerji de Phanteks satılmıyor ve açıkcası Quartz daha hoşuma gitti.

Ekran kartı konusunda doğru söylediniz öyle yapmayı planlıyorum bende hepsi bir yerde olsun diye bir siteden gösterdim ekran kartını.

2600 benim işimi fazlasıyla görür, kasa görünüşünden kısmak istemedim çok hoşuma gitti kasa :)

Ben napıp nedip 2600X alırdım.
HDD olarak Toshiba P300 1TB alabilirsiniz. 30 TL kazanırsın. Anakart seçimin güzel.
PSU olarak daha kaliteli 500W bir PSU alınabilir.
Geleceğe yönelik ise 600W mantıklı.
Dediğim gibi benzer fiyata daha kaliteli 500W bir PSU alınabilir.

Ben napıp nedip 2600X alırdım.
HDD olarak Toshiba P300 1TB alabilirsiniz. 30 TL kazanırsın. Anakart seçimin güzel.
PSU olarak daha kaliteli 500W bir PSU alınabilir.
Geleceğe yönelik ise 600W mantıklı.
Dediğim gibi benzer fiyata daha kaliteli 500W bir PSU alınabilir.
Evet geleceğe yönelik olma açısından 600W seçtim, eğer daha güzel fazla fiyat farkı olmayan 600W PSU öneriniz varsa iyi olur.

Seneye en düşük GTX 1070 ve 240 Hz monitör almayı planlıyorum.
4CEC2A6C-46B1-42A8-BCBE-DF84005E8135.png

Peki bu şekilde nasıl olmuş ? PSU, HDD, kasa ve işlemciyi değiştirdim dediğiniz gibi 2600X yaptım. Çok bir fark görür müyüm iki işlemci arasında acaba ?

@rtakak, @Pantheon ikinizin yorumunu merak ediyorum açıkçası konularda çok yardımcı oluyorsunuz :)
Konuya bakabilecek kimse yok mu ? Nerdeyse diğer her konuya mesaj gelirken bana gelmiyor eski açtığım konuda da aynısı oldu. Can sıkıcı bir hal alıyor bu durum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı