Çözüldü +45'li numaradan gelen usd-bnb.com mesajı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NovaRiper

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG Strix G18
Intel Core i9 13980HX
Nvidia GeForce RTX 4070
16GB DDR5 4800MHz RAM
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar selam, annemin telefonuna +45 ülke kodlu bir numaradan mesaj geldi.
Görselini aşağıya bırakıyorum. Mesajda usd-bnb.com diye bir sitedeki hesabın bakiye ve hesap bilgileri var. Bizim yaptığımız bir işlem değil. Acaba bu bir dolandırıcılık mı yoksa biri annemin numarasını mı girmiş? Önlem alınması gereken bir durum varsa ne yapmalıyız? Şimdiden teşekkürler, iyi Sosyaller dilerim.

IMG_20220914_141155.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Hesabınızda para var diye mesaj geliyor.
  • Siz de başkasının hesap bilgisini bana yolladılar galiba, bir bakayım diyorsunuz -ki aslında bakmamanız lazım ya.
  • Parayı çekmeye çalışıyorsunuz -ki aslında yine yapmamanız lazım.
  • Sistem size önce para yatır diyor.
  • Parayı yatırdığınız anda mutfağa gidip bir bardak su içebilirsiniz zira o para artık geri gelmeyecek.
Özetle: Oltalama mesajı.
Oltalama tekniği, itibar etmeyin. Size verilen hesap bilgileriyle mesajda gösterilen siteye giriş yaptığınız zaman sitedeki hesabınızda yüklü miktarda para varmış gibi gösteriyorlar :).

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Hesabınızda para var diye mesaj geliyor.
  • Siz de başkasının hesap bilgisini bana yolladılar galiba, bir bakayım diyorsunuz -ki aslında bakmamanız lazım ya.
  • Parayı çekmeye çalışıyorsunuz -ki aslında yine yapmamanız lazım.
  • Sistem size önce para yatır diyor.
  • Parayı yatırdığınız anda mutfağa gidip bir bardak su içebilirsiniz zira o para artık geri gelmeyecek.
Özetle: Oltalama mesajı.

Çözüm

Geri
Yukarı