46 bin liraya HP OMEN 17-CM2002NT 7P6M4EA alınır mı?

• Konuyu başlatan ozgn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 225
  • Görüntüleme 22B
4070 4060 masaüstüne daha çıkmadı hocam. Yüksek ihtimal mobil.

Ama yine de masaüstü GPU'ya ait olma ihtimalleri var. Çünkü mobil GPU olsa sonuna Mobile yazarlardı diye düşünüyorum. Ayrıca 4070 Mobile GPU'lar içinde en kötüsü fp olarak, şu an onun puanı yuksek görünce ondan sordum zaten, çünkü 4070 mobil 3070 mobil ile arasında %11 fark var hatta yer yer 3070'in geçtiği söyleniyor kas gücü olarak. Mesela 4060 3060a göre %25 fark atıyor bu nesilde o yüzden 4070 çok mantıklı değil bütçe düşükse 4060 yüksekse 4080 ve üstü alınabilir.

1679249389739.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Minitool Partition wizard ile SSD'yi birleştireyim derken Windows'u sildim galiba 😀 nasıl başardım bilmiyorum ama bilgisayar yeniden başladı ve boot device not found - 3F0 hatası verdi PC.

Hocam HP markası aslinda iyi marka. Fakat ekran kartlarının çoğunda TDP watt değerini kısarak çikartıyor. Bu da resmide RTX 4070 olan kart 4050 gibi bir şey oluyor. Bu muhabbet diğer markalarda da var. Fakat diger markalarin model ceşitliligi cok oldugundan sorun olmuyor. Diger türlü malzeme kalitesi filan iyidir bence.

Hocam HP markası aslinda iyi marka. Fakat ekran kartlarının çoğunda TDP watt değerini kısarak çikartıyor. Bu da resmide RTX 4070 olan kart 4050 gibi bir şey oluyor. Bu muhabbet diğer markalarda da var. Fakat diger markalarin model ceşitliligi cok oldugundan sorun olmuyor. Diger türlü malzeme kalitesi filan iyidir bence.
omen serilerinde böyle bir durum yok. her zaman max-p oluyor omen serileri diye biliyorum.

@kazee Bu sabah geldi laptop, 11 pro kurdurdum hemen, sizin başınıza gelen ssd'yi dolu görme gibi bir sıkıntı olmadı. Lisans anahtarıda almıştım akşam evde internete bağlayınca etkinleştirme vs yapıcam. İlk defa w11 kullanıcam da, driverları kendimi indiriyor benim yapmam gereken ekstra birşey olacak mı ?

@kazee bu sabah geldi laptop, 11 Pro kurdurdum hemen, sizin başınıza gelen SSD'yi dolu görme gibi bir sıkıntı olmadı. Lisans anahtarıda almıştım akşam evde internete bağlayınca etkinleştirme vs yapacağım. İlk defa W11 kullanacağım da, driverları kendimi indiriyor benim yapmam gereken ekstra bir şey olacak mı?

Ben bana kullanılmış ürün gönderildiğinden şüphelenmeye başladım hocam. Güncellemeleri kontrol ettikçe indirir W11 kendisi.

Hayırlı olsun hocam.

@kazee Tüm yazdıklarımı geri aldım, yanlış Windows sürümü için indirmişim driverları. Şimdi Windows'u sıfırlayıp doğru sürüm driverlarla deneme yapacağım.

@kazee Tüm yazdıklarımı geri aldım, yanlış Windows sürümü için indirmişim driverları. Şimdi Windows'u sıfırlayıp doğru sürüm driverlarla deneme yapacağım.
Yok ben kesinlikle yapamadım. Touchpadi çalıştıramadım bile. Siteden doğru versiyonu indirdiğime eminim. Yüklüyor, C diskinde swsetup diye bir klasörün içine atıyor dosyaları ama ben oraya gidip kurmaya çalıştığımda hiçbir tepki vermiyor laptop. Çok kısa bir süre ortada yuvarlak dönüyor sonra hiçbir şey olmuyor.

Ayrıca driverları kuramadım diyemi bilmiyorum ama eğer ekran kartını kullanmaya zorlamazsam ekranı 240 hz yaptığımda felaket bir titreme kayma vs oluyor ekranda. 60 hz yaptığımda düzeliyor.

Yok ben kesinlikle yapamadım. Touchpadi çalıştıramadım bile. Siteden doğru versiyonu indirdiğime eminim. Yüklüyor, C diskinde swsetup diye bir klasörün içine atıyor dosyaları ama ben oraya gidip kurmaya çalıştığımda hiçbir tepki vermiyor laptop. Çok kısa bir süre ortada yuvarlak dönüyor sonra hiçbir şey olmuyor.

Ayrıca driverları kuramadım diyemi bilmiyorum ama eğer ekran kartını kullanmaya zorlamazsam ekranı 240 hz yaptığımda felaket bir titreme kayma vs oluyor ekranda. 60 hz yaptığımda düzeliyor.
Çok ilginç, ses sürücüsünü yüklemeye çalışıyorum, swsetup içinden uygulamayı açtığımda 127.0.01 adresine ping atıyor ? Bunlar nasıl şeyler ya ? Ben direk gerimöi göndermeliyim bu laptopu

Son düzenleme:
@kazee tüm yazdıklarımı geri aldım, yanlış Windows sürümü için indirmişim driverları. Şimdi Windows'u sıfırlayıp doğru sürüm driverlarla deneme yapacağım.

Ayrıca driverları kuramadım diye mi bilmiyorum ama eğer ekran kartını kullanmaya zorlamazsam ekranı 240 Hz yaptığımda felaket bir titreme kayma vs oluyor ekranda. 60 Hz yaptığımda düzeliyor.

Çok ilginç, ses sürücüsünü yüklemeye çalışıyorum, swsetup içinden uygulamayı açtığımda 127.0.01 adresine ping atıyor? Bunlar nasıl şeyler ya? Ben direk gerimöi göndermeliyim bu laptopu.

Hocam kesin bir bilgim yok ama bir arkadaş ASUS'un G16 model laptopunu almıştı onda da SSD'yi görmüyordu format atarken yanlış hatırlamıyorsam SSD için özel driver attıydı flasha sanırım. Bu arada bir Türkçe Omen inceleme videosunda alan kişi Omen için Windows 10 ile uyumlu değil diyordu, driverları mecburen Windows 11 kurmak gerekiyormuş böyle bir durum var mı? Bilen deneyen birisi varsa yanıtlayabilir mi?

Geri
Yukarı