4600 TL Acer dizüstü bilgisayar alınır mı?

Cagatay Efe

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bugün, aile büyüklerim evkur'a gitmiş 4600 Türk lirasına.
Acer Aspire 3 A315 41 bilgisayar almış.
Bilgisayarın çok çeşidi olduğu için özellikleri yazayım.
-Ryzen 3 2200U.
-8 GB DDR4 veya DDR5 RAM tam bilmiyorum.
-1TB HDD.
-Windows 10 olan versiyonu.
Yanında bayağı parça hediye etmişler.
-Çift hoparlörler.
-Soğutucu.
-Bilgisayar çantası
-Kulaklık.
-USB bellek.
-Mouse.
Hediye etmişler sizce bu fiyata bu bilgisayar iyi mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba kardeşim. Her tür bilgisayar alınabilir önemli olan ne için almış olduğundur.
Ayrıca GDDR5 ve GDDR6 bellekler sadece ekran kartlarında vardır. Bunlar normal remden biraz farklıdırlar yani normal rem değildir ve DDR5 diye bir rem cinsi yoktur. Şunu diyeyim 8gb rem günümüzde minimum rem gereksinimlerini karşılayabilen bir yapıya sahiptir fakat 16 gb tercih edilen olmalıdır. Ayrıca ekran kartı 4gb olan ve rx550 altı ekran kartından daha alt performans veren tip ekran kartlarını seçmemeni öneririm. Bence bu fiyata çok yanlış olmuş çok daha iyisini bulabilirdiniz. Mesa monster'ın bir sürü uygun fiyatlı ve bu bilgisayardan daha güzel bilgisayarları var keşke onları alsaydınız. Ama neyse dediğim gibi her bilgisayar duruma göre tercih edilebilir mühim olan neye göre seçtiğindir.

Son düzenleme:
İmkanınız var ise hemen iade edin. Sizi üzmek istemem ama 2 katı fiyatına almışsınız neredeyse. 2500 lira normal fiyatı.

Öncelikle merhaba kardeşim. Her tür bilgisayar alınabilir önemli olan ne için almış olduğundur.
Ayrıca GDDR5 ve GDDR6 bellekler sadece ekran kartlarında vardır. Bunlar normal remden biraz farklıdırlar yani normal rem değildir ve DDR5 diye bir rem cinsi yoktur. Şunu diyeyim 8gb rem günümüzde minimum rem gereksinimlerini karşılayabilen bir yapıya sahiptir fakat 16 gb tercih edilen olmalıdır. Ayrıca ekran kartı 4gb olan ve rx550 altı ekran kartından daha alt performans veren tip ekran kartlarını seçmemeni öneririm. Bence bu fiyata çok yanlış olmuş çok daha iyisini bulabilirdiniz. Mesa monster'ın bir sürü uygun fiyatlı ve bu bilgisayardan daha güzel bilgisayarları var keşke onları alsaydınız. Ama neyse dediğim gibi her bilgisayar duruma göre tercih edilebilir mühim olan neye göre seçtiğindir.
Ders çalışmak, bilgisayarı zorlamayacak oyunlar bu arada a315 41g miş modeli sonunda ki g ne oluyor
Merhabalar,
Bugün, aile büyüklerim evkur'a gitmiş 4600 Türk lirasına.
Acer Aspire 3 A315 41 bilgisayar almış.
Bilgisayarın çok çeşidi olduğu için özellikleri yazayım.
-Ryzen 3 2200U.
-8 GB DDR4 veya DDR5 RAM tam bilmiyorum.
-1TB HDD.
-Windows 10 olan versiyonu.
Yanında bayağı parça hediye etmişler.
-Çift hoparlörler.
-Soğutucu.
-Bilgisayar çantası
-Kulaklık.
-USB bellek.
-Mouse.
Hediye etmişler sizce bu fiyata bu bilgisayar iyi mi? Teşekkürler.
Çift ekran kartı görünüyor

Ben aynı laptopun bir üst modelini Hepsiburada dan 2700 TL ye aldım.

Hemen ürünü iade edip,
Bu modeli alabilirsin.

Hangi oyunları, hangi kalitede oynayacağını ve hangi programları kullanacağını detaylı yazarsan öneriler daha sağlıklı olur.

Bu arada hemen git ve o ürünü iade et.

Ben 1999TL almıştım, problemlerden THH ile iade etmiştim. 4600TL daha iyi bilgisayar varken ve kredi kartı olmayıp, EVKUR gibi yerlerden almak zorunda olup ve dolandırmak ayrı bir olay. 3K fiyata ondan daha güçlü donanıma sahip ve iki ekran kartı da güçlü olan cihaz aldım.(Lenovo)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı