4600 TL NVIDIA ekran kartı önerisi

Bütçe
4600

fisis.tt

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba; yeni bir sitem topladım ve kullanılamayan arızalı ekran kartı teknik servis tarafından para iadesine dönüştürüldü. Yeni bir ekran kartı almak istiyorum. Ancak sisteme ve ihtiyacıma yönelik bir ekran kartı önerinizi duymak isterim. Sistemde oyun oynanmayacak. Cinema4D, Blender, soldiworks gibi özellikle render, modelleme ve tasarım işleri için kullanılacak. GPU render denemeleri yapmak istediğimden, NVIDIA kart olmasını istiyorum. Bütçe maksimum 4680 TL sistemimin diğer bileşenlerini aşağıda listeliyorum.

AMD Ryzen 7 2700X işlemci.

ASUS TUF B450-GAMING DDR 4400MHz(O.C.) Anakart.

G.Skill 18 GB (2x8GB) flare X DDR4 3200MHz CL16 1.35v Dual kit RAM.

Crucial 480GB BX500 serisi SATA SSD disk.

Rampage rampart rbg mesh 600W 80 Plus Bronze kasa.

[ ASUS DUAL RX5700XT EVO OC 8GB DDR6 Ekran kartı ] arızalı çıktığından bunun yerine alınacak.

Sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3060 12 GB olanı tercih edin. Kullanacağınız programlar için 12 GB büyük avantaj.

Şu modeli tercih edebilirsiniz f/p anlamında. Stok beklemeniz gerekecek ama.

Sıfır kartlar stok vb. sebepler yüzünden inanılmaz pahalı bu dönemde. Tavsiyem ikinci el 2070 Super almanız. Hatta geçen gün sahibinden de 4500 liraya kullanılmamış gayet temiz ve kaliteli bir model mevcuttu bakmanızı tavsiye ederim.

Cevaplar için teşekkür ederim. RTX3060 12GB stoklara gelirse ilgileneceğim bir kart. Öte yandan, (DjeromB.) ikinci el tavsiyeniz beni düşündürdü. Bilgisayar bileşenlerinde çok hakim bilgim olmadığından, kartın hangi amaçla ne kadar süre ve ne şartlarda çalıştırılmış olabileceğini öngörmek oldukça güç. Bu sebeplerle ekran kartını ikinci el almak, ikinci tercihim gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı