4600 TL Sistem Toplama

Kasa ve PSU çok kötü. RAM'den önce PSU'yu değiştir hocam. Ayrıca kasaya Mesh panel monte etmeni tavsiye ederim.

İtopya'dan 4600 TL'ye hazır sistem aldım. Özellikleri:

GTX 1660 Super.
Ryzen 5 3500X.
8 GB 3000MHz.
B450M.

Sizce bu fiyata iyi mi? Bir de Ryzen 5 3500X işlemci iyi midir?

Işlemciyi 3300X yapsaniz daha iyi olurdu 3500X beğendiğim bir işlemci değil. RAM 16 GB olsa iyi olurdu ama ileride eklenebilir. Kasa dandikmiş.
Teknobiyotik'ten ya da ayrı ayrı daha iyisi toplanabilirdi bence. Yine de hayırlı olsun.

RAM'i 16 GB yaptığımda bu bilgisayar beni kaç yıl götürür sizce götürür derken kaç yıl bozulmadan götürür.

Kasa ve PSU kötü onun dışında sistem yeterince güzel 5-10 yıl rahat taşır seni
Sadece RAM'i yukseltmen gerekiyor 8 GB RAM PUBG CoD Warzone ve GTA 5 gibi oyunlarda düşük GPU kullanımına ani FPS dışişlerine neden oluyor CS:GO Valorant gibi oyunlarda sıkıntı değil sen en yakın zamanda 16 GB'ye çıkarmaya bak.

PSU PC kasası ile birlikteydi kasanın markası da
Power Boost VK-G2052S RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa bu
İşlemciyi 3300X yapma konusunda çok arada kaldım ama 3500X yaptım sağlık olsun

@gleran
@Furkan_6
Reis haklısın PSU değiştiririm ama kasayı değiştirecek bütçem yok babamı bu fiyata ikna etmek için çok uğraştım açıkçası biraz zor önceliğim RAM olacak sonrasında PSU değiştiririm.

Kasa ve PSU kötü onun dışında sistem yeterince güzel 5-10 yıl rahat taşır seni.
Sadece RAM'i yukseltmen gerekiyor 8 GB RAM PUBG CoD Warzone ve GTA 5 gibi oyunlarda düşük GPU kullanımına ani FPS dışişlerine neden oluyor CS:GO Valorant gibi oyunlarda sıkıntı değil sen en yakın zamanda 16 GB'ye çıkarmaya bak.

Tam olarak böyle oluyor hocam :D. Birkaç gün önce forumda konu açmıştım GPU kullanımım düşük diye. Meğer RAM'den kaynaklanıyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı