Başarılı Kurulum 4650G | RX 6600 | macOS Ventura

Hayatımda ikinci kez macOS deneyimini tattım...
Fakat bu deneyimimde donanım hızlandırma da olacak önceki yaptığımda yoktu

Sistem bilgilerim:
  • Anakart: ASUS B550M-A (Wi-Fi)
  • İşlemci: AMD Ryzen Pro 4650G
  • Ekran kartı: Sapphire Pulse RX 6600 8 GB GDDR6
  • RAM: Kingston HyperX 8 GB 3200MHz DDR4

Kullandığım EFI dosyası: GitHub - jerryhan77/asus-strix-b550-a-opencore: EFI for ROG STRIX B550-A GAMING
EFI Dosyasında yaptığım herhangi bir değişiklik yok direkt olarak EFI sürücüsüne attığımda çalışmıştı.

Kurulum İmajı: Making the installer in Windows | OpenCore Install Guide
Ayrıca kurulum yapacaksanız şu wikiyi kesinlikle öneririm: OpenCore Install Guide

İlk başlarda imaj dosyası ile kurulum yapmayı denediğimde hata aldım hatta Technopat'ta konu vs. açtım fakat ne yapsam dahi başarısız oldum ve vazgeçtim sonra bir anda aklıma geldi, yeniden kurmak istedim ben de bu wikiyi buldum wikiden yola çıkarak kurulum yaptığımda sorun oldu fakat kendi yaptığım EFI dosyası hatalıydı ben de bununla uğraşmak istemeyip GitHub'dan aradım ve buldum, EFI dosyasını EFI sürücümün içine attım ve boot ettiğimde başarılı olmuştum.

Vee... Sistemden bir görüntü 🙂

1675624611792.png

Dosya Ekleri

• 1675623175041.png
    1675623175041.png
    134,6 KB · Görüntüleme: 167
  • 1675624710443.png
    1675624710443.png
    109,3 KB · Görüntüleme: 174
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam açtım fakat daha onaylanmadı. Tam olarak ne yapmam gerekiyor bilginiz var ise yardım edebilir misiniz zahmet olmazsa.
Boot menüsünde 2 adet partition olur 2'sinden birini deneyin.

Boot etti fakat Configuration hatası verdi.
Anakartınız nedir? Belki internette hazır EFI bulabilirsiniz bulmazsanız Technopat'taki hocalarım sizin için hazırlayabilir belki.

Anakartınız nedir? Belki internette hazır EFI bulabilirsiniz bulmazsanız Technopat'taki hocalarım sizin için hazırlayabilir belki.

Anakartım M5A97 hocam işlemcim FX 6100 ekran kartım ise RX 560 ve bir şey duydum görüntüyü VGA olarak kullanıyorsak ekran gelmiyormuş ben HDMI to VGA kullanıyorum sorun olur mu?

Anakartım M5A97 hocam işlemcim FX 6100 ekran kartım ise RX 560 ve bir şey duydum görüntüyü VGA olarak kullanıyorsak ekran gelmiyormuş ben HDMI to VGA kullanıyorum sorun olur mu?
Bu efi sanırsam işinizi görür.

Sistem bilgilerim:

Kullandığım EFI dosyası: GitHub - jerryhan77/asus-strix-b550-a-opencore: EFI for ROG STRIX B550-A GAMING
EFI Dosyasında yaptığım herhangi bir değişiklik yok direkt olarak EFI sürücüsüne attığımda çalışmıştı.

Ayrıca kurulum yapacaksanız şu wikiyi kesinlikle öneririm: OpenCore Install Guide

İlk başlarda imaj dosyası ile kurulum yapmayı denediğimde hata aldım hatta Technopat'ta konu vs. açtım fakat ne yapsam dahi başarısız oldum ve vazgeçtim sonra bir anda aklıma geldi, yeniden kurmak istedim ben de bu wikiyi buldum wikiden yola çıkarak kurulum yaptığımda sorun oldu fakat kendi yaptığım EFI dosyası hatalıydı ben de bununla uğraşmak istemeyip GitHub'dan aradım ve buldum, EFI dosyasını EFI sürücümün içine attım ve boot ettiğimde başarılı olmuştum.

Eki Görüntüle 1658732

Sistem bilgilerim:

Eki Görüntüle 1658732
Hocam paylaştığınız EFI’yi kullanarak kurulum yaptım, ekran kartımı tanıtamıyorum ama. Her şey çok fazla kasıyor. Siz nasıl yaptınız bu işlemi? DeviceProperties alanında bulunan ekran kartı ile ilgili kısımları paylaşabilir misiniz rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı