4650G sisteme 450W PSU yeterli mi?

Sanj1

Hectopat
Makaleler
4
RAM
Gskill Ripjaws 2x8 3200 MHz
İşlemci
Ryzen 5 Pro 4650G
Yeni toplayacağım sisteme 450W PSU yeterli mi? Şimdiki sistemimde bulunuyor ve ileride değiştireceğim.
  • Anakart B450M S2H V2.
  • Ryzen 5 Pro 4650G.
  • Gskill Ripjaws 2x8 3200 MHz.
Güç kaynağı bu;

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni toplayacağım sisteme 450W PSU yeterli mi? Şimdiki sistemimde bulunuyor ve ileride değiştireceğim.
  • Anakart B450M S2H V2.
  • Ryzen 5 Pro 4650G.
  • Gskill Ripjaws 2x8 3200 MHz.
Güç kaynağı bu;

Fazla bile.

Yeterli hocam ileride ekran kartı olarak ne düşünüyorsunuz? Ona göre yükseltebilirsiniz bence.

Hocam sanırım uzunca bir süre ekran kartsız devam edeceğim. 3-5 tane Triple A oyun (Witcher 3, GTA V, RDR2 gibi) oynamak istiyorum o kadar. Onun dışında CS:GO, LoL, Valorant, PUBG, Fortnite gibi klasik, rekabetçi oyunları oynuyorum.

@emirtmurr

12312334.png

Bu 2012 Corsair VS'nin iç yapısı.

Kalitesiz malzemeler, kalitesiz fan ve yükte kendini belli eden sorunlar. İç yapısı hiç de iyi değil, bu güç kaynağının sorun çıkarma ihtimali çok yüksek. Hatta bazı yerlerde patladığını dahi okudum, 2018'de Corsair VS serisi revize edildi.

Revize edilmiş Corsair VS serisi böyle görünür:

1231231235.png

Revize edilmemiş, eski Corsair VS serisi de konudaki gibi, böyle görünür:

12366.png

Corsair VS serisini revize ederek sorunların birçoğunu giderdi. Kullanmadığım için ses konusunu pek bilmiyorum ama revize edilmiş VS'lerde bile ses sorununun devam ettiğini okudum. Eskisi kadar sabıkalı olmasa da yine tercih edilmemesi gereken güç kaynaklarından bir tanesi. Hele bir de revize öncesi turuncu etiketli VS ise kaçmak gerek.

Ayrıca Sharkoon SHP V2'de 2012 Corsair VS ile aynı platformu paylaşıyor. Tahmin edebileceğin gibi, Corsair VS 2012 ile aynı iç yapıyı paylaştığı için kaderi aynı. Aşağıya bak:

@emirtmurr

Eki Görüntüle 1479797

Bu 2012 Corsair VS'nin iç yapısı.

Kalitesiz malzemeler, kalitesiz fan ve yükte kendini belli eden sorunlar. İç yapısı hiç de iyi değil, bu güç kaynağının sorun çıkarma ihtimali çok yüksek. Hatta bazı yerlerde patladığını dahi okudum, 2018'de Corsair VS serisi revize edildi.

Revize edilmiş Corsair VS serisi böyle görünür:

Eki Görüntüle 1479804

Revize edilmemiş, eski Corsair VS serisi de konudaki gibi, böyle görünür:

Eki Görüntüle 1479817

Corsair VS serisini revize ederek sorunların birçoğunu giderdi. Kullanmadığım için ses konusunu pek bilmiyorum ama revize edilmiş VS'lerde bile ses sorununun devam ettiğini okudum. Eskisi kadar sabıkalı olmasa da yine tercih edilmemesi gereken güç kaynaklarından bir tanesi. Hele bir de revize öncesi turuncu etiketli VS ise kaçmak gerek.

Ayrıca Sharkoon SHP V2'de 2012 Corsair VS ile aynı platformu paylaşıyor. Tahmin edebileceğin gibi, Corsair VS 2012 ile aynı iç yapıyı paylaştığı için kaderi aynı. Aşağıya bak:

Ben de en kaliteliyi Corsair sanardım her gün yeni bir şey öğreniyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı