4670k ve Z87-G45 sistemimde sıkıntılı parçayı bulmak istiyorum

Yok yok herşey normal. Ekran kartım 65 dereceyi geçmiyor. Fanlarda soğutmada sıkıntı yok. Boşta 31-32, yükte 60-70 arası. İşlemcide boşta 37, yükte 60 civarı. O yönden sıkıntım yok.

@Recep Baltaş , ekran kartımı deneyebileceğim başka bir bilgisayar yok. Lütfen bana sıkıntının kaynağını bulacak kaliteye sahip bir teknik servis önerin. 4-5 aydır konu ile ilgileniyorum ama sonuç yok. Garantiye gönderiyorum ekran kartımı birşey yok diye geri yolluyorlar. En azından sıkıntıyı bulabilsem, çözüme gitmek için adım atacağım. Ama bu durumda servisinde üstüne gidemiyorum.

Bunun dışında bir sorum olacak.

Arkadaşımdan edindiğim HD 6870 ekran kartını taktığım zaman herhangi bir sorunla karşılaşmadan oyun oynayabiliyorum. Bunu servise bildirdiğim zaman, o ekran kartı PCI-express 2.0 dedi. Yani PCI-express 3.0 bir ekran kartıyla karşılaştıramassınız dedi. Anakartta, güç kaynağında, işlemcide yada ramlerde sıkıntı olabileceğini söyledi. Siz olsanız nereden başlarsınız.

Aynı sistem üzerinde, GTX 770 sorun çıkarırken, HD6870 sorun çıkarmıyorsa diğer bileşenleri eleyebilirmiyim? 3. defa ekran kartımı garantiye yollamayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımdaki her bileşenin sürücüsü güncel. DirectX sürümü güncel. Yazılımsal bir sıkıntı yok. Sıkıntı donanımsal, nerede onu bulmak istiyorum.

Benim başıma buna benzer bir olay gelmişti OEM toplu kasa almıştım sıfır ve kartı zorluyan oyunlarda dediğin gibi reset atıyordu belli dakikkalar'dan sonra 2-3 kere garantiye götürdüm. Bakımı yaptılar, macun yenilediler, içini temizlediler en azından kağıtta öyle yazıyordu gerek olmamasına rağmen içinde 1 gram toz yokken sıfırken yani çok saçma bir şey götürmediğim yer kalmamıştı. Gittim test ettirdim zorladılar kartı bir sorun cıkmadı kasada sonra işletim sistemi 64 bit olduğu için dediler yolladılar kasada tabi bütün bitleri sistemleri denedim yine olmamıştı her neyse sorun devam etti ve ben yeni bir ekran kartı aldım onu taktım ve sorun kayboldu benim ekran kartını kuzene verdim taktı onda bu sorun olmadı çok garip bir olay.Isılarda normaldi kasam ufaktı exper kasaydı hava akımından dolayı bir sorun olcağınıda sanmıyorum. Ayrıca yok ramdi yok poweri 1000 watt olması gibi yok pci 2.0 3.0 dı gibi saçma salak şeylerle seni yemeye çalışmışlar ya onlar bilmiyor yada adam kekleyip başından savıyorlar. Sanmıyorum ama yine dene anakart biosunu güncelle + kasaların kapaklarını acıp dene ve powerda fazladan pin olması lazım onları değiştir tak öyle dene.

Hocam tecrübeniz üzerinden yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim fakat söylediklerinizin hepsini denedim. Keşke bütün parçaları tek bir mağazadan alsaydım. En azından kasayı bırakıp çözün sorunu derdim. Neyse zaten çözemessem sorunu dağıtıcam bilgisayarı tak etti canıma.

Vatandan aldığınız parça varsa teknik servisinden rica edin yardımcı olurlar ben pc toplarken sorunla karşılaşmıştım götürdüm işlemci DVD rw harici her şeyi ordan almıştım.Normalde alındığında kullanıcı kendi takmaya çalışınca bizden cıkıyor bakmıyoruz felan dedi ama yinede bakalım yaparız demişlerdi yapmışlardı.Şimdi yanlış bilgi vermekte istemiyorum her şey sıfırken sorun cıkması garip uyumsuzluk yapıcak bir parçada yok.

Yok yok bakmıyorlar. Eksen bilgisayarı aradım şimdi 70 lira servis ücreti alıp hallediyorlar. Şimdi götürüyorum bilgisayarı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı