4770K vs 4820K ?

Hangi işlemci daha iyi?

• Oy verenlerin toplamı
    20
Bildiğim kadarı ile bir ipucu olarak son iki rakam önemli. Yani şu şekilde bir yorum yaparım ben genel olarak, 4820, 48xx serisinin giriş seviyesi, 4770 ise 47xx serisinin daha üst performas serisi gibi. Buna göre açıkçası ben hiç ürün incelemelerine bakmadan kafadan 4770'i tercih ederdim. Tabi önyargısal olarak. Almadan önce mutlaka performans, güç tüketimi gibi kıyaslamalarına bakmadan almam.

Ben de performansı araştırdım fakat tüm çekirdek performansında 4820K daha önde. Intel' in TSX 'i kapatması beni kuşkuya düşürdü ve konu açma ihtiyacı hissettim.

Guru3d sitesindeki incelemeye göz atmanı öneririm, zira bahsettiğin gibi bir durum yok. Tek çekirdek performansında da çoklu çekirdek performansında da 4770K bariz önde.

Peki TSX sorun yaratmaz mı ? Antivirüsün kullanımını sınırlıyorum:) X79 stabilitesi Haswell' de var mıdır ?

Bu kadar detaylı bilgim yok malesef, incelemelerdeki performans farklarına bakarak söylüyorum. Kağıt üzerindeki verilere bakarak değerlendirmek çok doğru olmayacaktır. Testlerdeki değerler ortada.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı