480 GB En iyi SSD Tavsiyesi

En iyisi soruyorsan Samsung. Bu da ispatı:

1564999052107.png

Cihaz modelini yazarsan NVMe desteğine bakabiliriz.

SanDisk serisi kronik sorunlu diye biliyorum. Ultra 3D modeli hakkında bir bilgim yok. Almışken iyisini almak -her zaman için değil ama bunun için- daha mantıklı.

M.2 NVMe SSD konusuna gelecek olursak, render gibi ağır işlerle uğraşmayacaksanız M.2 NVMe SSD almanıza gerek yok.

Samsung, SSD işini en iyi yapan firmalardan bir tanesi. Tavsiyem 860 EVO'dur. Crucial BX500 modeli de sizi üzmez eğer o kadar bütçeniz yoksa.

En iyisi soruyorsan Samsung. Bu da ispatı:

Eki Görüntüle 424265

Cihaz modelini yazarsan NVMe desteğine bakabiliriz.
5 PB! MLC bu kadar fark ettiriyormuş. Özellikle yeni nesil MLC SSD'lerin bozulduğunu görmek için bir ömür geçmesi gerek. Belki sunucularda kullananlar bozulduğuna şahit olur. 🙂

Laptop'um M.2 destekliyor ama NVMe konusunu bilmiyorum araştırdım bazı arkadaşlarda çalışmamış Monster'a sordum bilgisayarınızın kasasını açıp bize gösterin gibi bir şey dediler göstericem ne diyecekler bakalım.

Günlük ve oyun kullanımı için alacağım. Render gibi şeylerle uğraşmıyorum.
NVMe ile SATA SSD arasında oyun ve günlük kullanımda hiçbir fark hissetmezsiniz. BX500 alıp geçmeniz en isabetli karar olacaktır.

Samsung ve diğerleri arasında neredeyse 200 TL'ye yakın fiyat farkı var çok önemli bir fark yoksa diğer markalara yönelmek daha mantıklı gibi. Toshiba, Adata, Crucial ve SanDisk markaları arasında kaldım.

Toshiba OCZ kronik sorunlu. Sağlıkları kısa bir sürede düşüyor. Adata SU650 de kronik sorunlu. Düşük yazma hızı sorunu var. SanDisk'in de düşük yazma gibi bir sorunu var.

Crucial öneririm. Crucial, Micron'un markası. Micron da dünyanın en büyük çip üreticilerinden bir tanesi.

Onun dışında Samsung en iyisi. TBW değeri oldukça iyi.

Toshiba OCZ kronik sorunlu. Sağlıkları kısa bir sürede düşüyor. Adata SU650 de kronik sorunlu. Düşük yazma hızı sorunu var. SanDisk'in de düşük yazma gibi bir sorunu var.

Crucial öneririm. Crucial, Micron'un markası. Micron da dünyanın en büyük çip üreticilerinden bir tanesi.

Onun dışında Samsung en iyisi. TBW değeri oldukça iyi.
O zaman bunu almaya karar verdim. Crucial BX500 480GB 540MB-500MB/s 2.5" 3D Nand Sata SSD Fiyatı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı