480 GB SSD tavsiyesi

ardapro1234559

Centipat
Daha fazla  
Laptopa SSD takacağım.
Laptop markası Lenovo IdeaPad330.
480-500 GB SSD olursa çok iyi olur.
Bütçe 650 TL.
Belki briaz bütçeyi aşabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben geçen hafta 490TL'ye Hikvision 480GB aldım. Sadece uygun olduğu için ve ofiste çok kullanmadığım laptobum için. Yazma hızını kontrol ettim görevini yapıyor. İlerleyen zamanlarda ne olur bilemem. Genelde herkes samsung tavsiye ediyor bi fiyatlarına bak istersen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mld m200 bakabilirsiniz bu fiyata iyi gibi.
Çöp.
Dostum ben geçen hafta 490TL'ye Hikvision 480GB aldım. Sadece uygun olduğu için ve ofiste çok kullanmadığım laptobum için. Yazma hızını kontrol ettim görevini yapıyor. İlerleyen zamanlarda ne olur bilemem. Genelde herkes samsung tavsiye ediyor bi fiyatlarına bak istersen.
Çöp.
Bu fiyata bu kadar depolama alanı olan bir SSD yok. Bütçe çıkmıyorsa;

Laptopa SSD takacağım.
Laptop markası Lenovo IdeaPad330.
480-500 GB SSD olursa çok iyi olur.
Bütçe 650 TL.
Belki briaz bütçeyi aşabilirim.

Bütçenizi biraz zorlayıp Samsung EVO 870 almanızı tavsiye ederim. Bende geçenlerde SSD arayışındaydım bu forumdan birisinin tavsiyesi üzerine aldım. Araştırdığım zamanda SATA SSD'ler arasından en iyilerden biri denebilecek bir SSD olduğunu öğrendim. Şahsen tavsiye ediyorum.

Ben de biliyorum iyi olmadığını ama çevremde çok kullanan arkadaş var. Kimse şikayet etmedi yıllardır. Sorunsuz kullanıyoruz. Bizim için depolama yüksek fiyatının düşük olması yeterli. İş bilgisayarlarımızda kullanıyoruz. Oyun vs yok. Kendi oyun bilgisayarımda Samsung kullanıyorum 2015'ten beri.

Ben de biliyorum iyi olmadığını ama çevremde çok kullanan arkadaş var. Kimse şikayet etmedi yıllardır. Sorunsuz kullanıyoruz. Bizim için depolama yüksek fiyatının düşük olması yeterli. İş bilgisayarlarımızda kullanıyoruz. Oyun vs yok.
Çöp SSD. Kişisel deneyimlere göre SSD önerilmez. Yukarıda arkadaşın attığı listeye bakabilirsiniz (Kontrolcülerden ve belleklerden anlıyorsanız :D). Hiç bütçe çıkmıyorsa bunu alabilirsiniz fakat pek iyi bir model değildir ama Hikvision ve MLD gibi çöpte değildir.
İş bilgisayarlarımızda kullanıyoruz. Oyun vs yok.
Yine alınmaz.
Kendi oyun bilgisayarımda Samsung kullanıyorum 2015'ten beri.
Biz Samsung olduğu için önermiyoruz. Çöp Samsung modelleri de var. Bilmiyorsanız öneri
yapmayın.

Çöp SSD. Kişisel deneyimlere göre SSD önerilmez. Yukarıda arkadaşın attığı listeye bakabilirsiniz. Gerçi SSD'lerden anlasaydınız, önermezdiniz. Hiç bütçe çıkmıyorsa bunu alabilirsiniz fakat pek iyi bir model değildir ama Hikvision ve MLD gibi çöpte değildir.

Yine alınmaz.

Yine de alınmaz diye birşey yok. SSD'lerden anlayıp anlamadığıma bu şekilde karar veremezsiniz. Ben arkadaşa tavsiye etmedim zaten. Forumda bir sürü konu var zaten bu SSD'ler alınmaz diye. Ama ne yapalım bütçe meselesi. İş görüyor mu görüyor gerisi çok da önemli değil. 2 gün sonra bozulanda çıkmadı bu zamana kadar.

Yine de alınmaz diye birşey yok. SSD'lerden anlayıp anlamadığıma bu şekilde karar veremezsiniz. Ben arkadaşa tavsiye etmedim zaten. Forumda bir sürü konu var zaten bu SSD'ler alınmaz diye. Ama ne yapalım bütçe meselesi. İş görüyor mu görüyor gerisi çok da önemli değil. 2 gün sonra bozulanda çıkmadı bu zamana kadar.
O bütçeye yine daha iyisi var. 2 gün sonra bozulması muhtemel. Sizde bozulmaması bir şey değiştirmez. Ona bakarsak Everest PSU'da önerebiliriz. Ne derseniz diyin, alınmaz bu SSD. Üstüne para verseler bile alınmaz. Bilginiz olmayan konularda yeterli araştırmayı yapmadan öneri yapmayın. Sizin paranız değil diye para yanmamış olmuyor. Bütçe yoksa Kioxia Exceria alınmalı. @616833

Yeni konular

Geri
Yukarı