480 GB En iyi SSD Tavsiyesi

Ben Crucial BX500 240 GB aldım ve 20 GB dosya kopyalama işleminde 74 dereceyi gördü. Bu forumda 2-3 yabancı forumlarda da 2 kişinin aynı sorunu yaşadığını gördüm. Kronik mi değil mi bilmem. Toshiba OCZ kronik sorunlu, Adata SU650 gene öyle. HB'ye geri iade edip Samsung 860 EVO 250 GB aldım.

Ben her zaman söylüyorum Samsung bu konuda 1 numara. Eğer paranız yetiyorsa alın. Yetmiyorsa başka markalara yönelin. Gigabyte, Corsair VS. işte.
Ancak parası yettiği halde ben 150 TL eksik verip Crucial veya Sandisk alırım demek yapabileceğin en mantıksız hareketlerden.
En iyisi soruyorsan Samsung. Bu da ispatı:

Eki Görüntüle 424265

Cihaz modelini yazarsan NVMe desteğine bakabiliriz.
İspat diye buna denir. Bu ne yahu? 5 Milyon GB ve 7000 saat. Vay be cidden.

İyi seçim. :) Eğer aradaki fiyat farkı önemliyse Crucial sizi üzmeyecek bir SSD'dir.

Normalde 860 EVO 1 TB'nin 600 TB yazma ömrü ve 1,5 milyon saat çalışma ömrü var. 860 PRO 1 TB'nin ise 1200 TB yazma ömrü var. Ama yine de bu kadar dayanabileceğini düşünmemiştim. 5 PB ve sağlığı %100.

Ben Crucial BX500 240 GB aldım ve 20 GB dosya kopyalama işleminde 74 dereceyi gördü. Bu forumda 2-3 yabancı forumlarda da 2 kişinin aynı sorunu yaşadığını gördüm. Kronik mi değil mi bilmem. Toshiba OCZ kronik sorunlu, Adata SU650 gene öyle. HB'ye geri iade edip Samsung 860 EVO 250 GB aldım.

Ben her zaman söylüyorum Samsung bu konuda 1 numara. Eğer paranız yetiyorsa alın. Yetmiyorsa başka markalara yönelin. Gigabyte, Corsair VS. işte.
Ancak parası yettiği halde ben 150 TL eksik verip Crucial veya Sandisk alırım demek yapabileceğin en mantıksız hareketlerden.

Param yetiyor o konuda sıkıntı yok
Tamam diyorum ki almışken en en iyisini alayım 😂 Samsung 860 Evo 500GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı son karar
2 yıldır SSD'siz Laptop kullanıyorum artık kafayı yemek üzereydim
Büyük ihtimalle neden önceden almadım diyeceğim

İyi seçim. :) Eğer aradaki fiyat farkı önemliyse Crucial sizi üzmeyecek bir SSD'dir.

Normalde 860 EVO 1 TB'nin 600 TB yazma ömrü ve 1,5 milyon saat çalışma ömrü var. 860 PRO 1 TB'nin ise 1200 TB yazma ömrü var. Ama yine de bu kadar dayanabileceğini düşünmemiştim. 5 PB ve sağlığı %100.
O teorik yazma ömrü, ben pasif soğutucu spariş verdim. Onunla ömrünü biraz daha uzatabilirim belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı