480W PSU HD7850 GDDR5'i besleyebilir mi?

PSU'nun 12V kanalından verdiği güç de önemli. Etiket bilgileri nedir?

Bildiğim kadarıyla o ekran kartı 120 Watt güç tüketiyor. Kasada olan diğer parçaları da göz önünde bulundurursak 500 Watt 80+ bir PSU işinizi görür diye düşünüyorum.

Bildiğim kadarıyla o ekran kartı 120watt güç tüketiyor. Kasada olan diğer parçaları da göz önünde bulundurursak 500watt 80+ bir PSU işinizi görür diye düşünüyorum.

Benimki onu tatmin etmez mi yani?

PSU'nun 12V kanalından verdiği güç de önemli. Etiket bilgileri nedir?

Merhaba konustugum kişi 350 WATT orta kalite bir PSU kullandıgını söylüyor ve 450, 500 yeterlidir diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimki onu tatmin etmez mi yani?

Birkaç sene önce arkadaşımın kullandığı bir ekran kartı olduğu için satın aldığımız yere özel olarak bilgisini aldığımızda minimum 500W bir PSU ile kullanmamızı tavsiye etmişti. O yüzden yetersiz kalma durumu söz konusu olabilir. Garanti olması için 500W PSU önerisi yaptım size.

Orası tamam fakat PSU'nun değerleri de önemli. Bunu bilmeden elinizdeki yeterli demek de tam olarak doğru olmaz.

Orası tamam fakat PSU'nun değerleri de önemli. Bunu bilmeden elinizdeki yeterli demek de tam olarak doğru olmaz.

PC'yi kapatıp tam model öğreneyim.

Merhaba 350 Watt imis 480 nereden çıktıysa, fotoğrafı attım, marka Frisby.

Dosya Ekleri

• IMG_20220401_132752_673.jpg
    IMG_20220401_132752_673.jpg
    74,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hocam. Bu PSU ile kesinlikle sağlıklı olmaz.

Dediğiniz ekran kartını iyi bir 500W ile birlikte kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı