4GB+8GB vs 4GBx2 RAM

Shinshii

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda halihazırda takılı 4 GB RAM bulunmakta. Sizce 2x4 mü yapmalıyım yoksa 4x8 mi yapmalıyım? Bu ikisinin FPS açısından farkları nasıl olur? Ana kartım F15kr 001. bilgisayarım Casper F650.

Ana kartım 8 GB RAM'ı tek sokette sorunsuz çalıştırıyor mu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
4x8'den neyi kastettiğinizi anlamadım ama bir tane 8 GB takmaktansa 2 tane 4 GB takmak FPS için daha verimli olacaktır.

Ekleme: Bu arada 4+8 yapamazsınız. İki RAM takılacaksa ikisinin de aynı boyuta sahip olması şart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi. Bilmediğiniz konulara yorum yapmayın.

4+8 daha iyi olur. Tabii uyumlu modül bulursan.

8 GB RAM buldum. Elimde olan 4 GB RAM ile ayni MHz'ye sahip(2400) ve ikisi de DDR4. sizce bilgisayara taktığımda iş yapar mı?

Anakartımın 2 soketi bulunmakta ve 2400 MHz DDR4 uyumlu. Ama maksimum kaç RAM kapasitesi var bilmiyorum araştırdım bulamadım. Ana kartım F15kr 001.

8 GB RAM buldum. Elimde olan 4 GB RAM ile ayni MHz'ye sahip(2400) ve ikisi de DDR4. sizce bilgisayara taktığımda iş yapar mı?

Anakartımın 2 soketi bulunmakta ve 2400 MHz DDR4 uyumlu. Ama maksimum kaç RAM kapasitesi var bilmiyorum araştırdım bulamadım. Ana kartım F15kr 001.

Kitram olmadıkları sürecekesinbilmenin tekyolu denemektir. CL değerleri aynı ise çalışmaları dahaolası tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı