4GB altı RAM'de 64 Bit'ten 32 Bit'e Geçiş Sorunu

yarkomarko

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bilgisayar aldim yeni fakat 2. el olarak aldim. Sistemi bu;
  • AMD Athlon(tm) 64 x2 Dual Core Processor 5200+ (2Cpus), ~2.7GHz
  • 2048RAM
  • NVIDIA GeForce 8600 GT
  • Windows 8.1 Pro 64 Bit

Daha var da yazmama gerek yok bunlar yeter. Arkadaslar benim sorunum ise su bilgisayari 2. el aldim ve aldigimda 64 bit'di. 2048 Ram oldugu icin bilgisayarim kasiyor yani RAM yetmiyor. 32 Bit yapsam sorun olur mu ? Yani islemciye bakin Amd Athlon'un yaninda 64 yaziyor acaba islemci sadece 64 bit'e mi uyumlu diye dusunuyorum.

32 Yapsam bilgisayar coker falan Allah korusun islemci sadece 64 bit'e uygunsa.. Yani arkadaslar eger ben 32 Bit'e cevirsem bu bilgisyari islemci sadece 64 Bit'e mi uygun? O 64 bunun gostergesi mi yoksa baska bi sey maksadinda mi ? 32 yuklesem olur dimi ? Yani islemci sadece 64 Bit'e uygun degil dimi? Degilse yuklicem 32 bit. Yorumlarinizi bekliyorum... Lutfen net cevaplar verin bana...

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat 64 bit geldi ve RAM az oldugu icin ilerde bu iblgisayarda CS:GO gibi oyunlar oynamayi dusunuyorum. 32 bit daha iyi olmaz mi kasmadan RAM zorlamadan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciye sahibim şuan. Sistemim 32 Bit. Ekran kartım GT220. Ram 2GB. Acaba bende 64 bit geçişi yapmalı mıyım? Performansta artış sağlar mıyım?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı