4GB Tek Modül Yanına 8GB Bir RAM Daha Takmak

Berat Karataş

Hectopat
Daha fazla  
Yeni sistem toplamayı düşünüyorum, 4GB GSkill Ripjaws 1600Mhz CL9 Tek modül RAM olacak sistemde. Seneye Tek Modül 8GB GSkill RipjawsX 1600Mhz CL9 taksam yanına, 12GB olarak bir perfomans kaybı olur mu? Değerleri aynı olsa bile boyutundan dolayı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Meraktan soruyorum. Ram' lar 64 Bit bellek arayüzünü kullanırken çift olunca 128 oluyor.
Peki ya 4 tane olursa 256 olur mu ? Yoksa sadece Çift Ram' lere özğü birşey mi ?
Yada çift 128 bit olarak kullanılır mı böyle birşey oluyorsa soru soran arkadaşımızda 4 4 4 4 = 16GB yapabilir ?

Benim bilgisayarım şuanda 4 gb ram ile çalışıyor. aynı özelliklerde yani ddr3 ve cl11 modelinde 8 gb ram satın aldım 1 slot boş yer var oraya taksam düzgün çalışır mı yani 12 gb olarak çalışırmı cevabınız için şimdiden teşekkürler
Bilgisayarımın modeli; Hp Pavilion G6 İntel Core i5 notebook

Başlık eski umarım gören olur.

Merhaba arkadaşlar konu hakkında çok bilgim olmadığından size soruyor yanlış birşey dersen affınızı istiyorum. 1600mhz ddr3 C11 serisi 4gb corsair marka tek parça ram kullanıyorum. Ana kart dual channel destekliyor. ben bunu 4gb birebir aynı marka alıp yükseltsem mi daha verimli olur yoksa aynı model serisi sadece 8gb olan ram alıp 12 gb yapsam mı daha verimli olur? Anakart 2000mhz ve ddr3 destekliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı