Linux Mint neden Ubuntu paketleri indiriyor?

Linux Mint, Ubuntu tabanını kullanır. Bu neden ile yapılandırmalarındaki içerdiği paketlerin çoğu Ubuntu taraflı paketlerdir. Aynı şekilde bu sebepten dolayı paketlerin indirilmesinde ubuntu sunucularının kullanılması muhtemeldir.

Linux Mint, Ubuntu tabanını kullanır. Bu neden ile yapılandırmalarındaki içerdiği paketlerin çoğu Ubuntu taraflı paketlerdir. Aynı şekilde bu sebepten dolayı paketlerin indirilmesinde ubuntu sunucularının kullanılması muhtemeldir.
Ubuntu kullanmak daha mantıklı o zaman, hepsi ondan çaldığına göre.

Değil. Dağıtım tabanıyla dağıtımın prensipleri çok ayrı şeyler. Mint Ubuntu’ya tepki olarak doğdu ve bu kadar popülerite kazandı. Ubuntu’nun yaptığı şeyler geçmişte çok kullanıcıyı sinirlendirdi ve ileride yapacakları eminim seni de sinirlendirecek. Eğer anlamsız olsa bu kadar tutamazdı Mint. Cinnamon’u ve bugün çok dağıtımda kullanılan Mint Tools ve Web App arayüzünü Mint geliştiricilerinin yaptığını biliyor muydun misal? Snap, Unity 7, Mir nedir diye bir araştır istersen. Amazon skandalını da unutmayalım.

Geliştirici değilim, işletim sistemi yapmak isteyenler düşünsün.
Linux felsefesini anlamadan Ubuntu'dan paket alıyor diye dağıtım eleştiriyorsunuz.

Linux'ta belli başlı bir kaç sıfırdan hazırlanmış temel dağıtım var. Diğer dağıtımlar ise bu dağıtımları temel alıp farklı amaçlarla düzenleyerek hazırlanır.

Nobara, Fedora'yı temel alır ve oyun oynamaya yönelik bir dağıtım oluşturur. Linux Mint, Ubuntu'yu taban alır ve daha güvenilir bir ortam sunar. KDE Neon, Ubuntu'yu taban alır ama Kubuntu'ya göre daha güncel bir KDE Plasma sürümü sunar.

Çalmak değil bu, tabanı alıp kendine veya belirli bir topluluğa göre yeni bir dağıtım ortaya çıkarmak.

Linux felsefesini anlamadan Ubuntu'dan paket alıyor diye dağıtım eleştiriyorsunuz.

Linux'ta belli başlı bir kaç sıfırdan hazırlanmış temel dağıtım var. Diğer dağıtımlar ise bu dağıtımları temel alıp farklı amaçlarla düzenleyerek hazırlanır.

Nobara, Fedora'yı temel alır ve oyun oynamaya yönelik bir dağıtım oluşturur. Linux Mint, Ubuntu'yu taban alır ve daha güvenilir bir ortam sunar. KDE Neon, Ubuntu'yu taban alır ama Kubuntu'ya göre daha güncel bir KDE Plasma sürümü sunar.

Çalmak değil bu, tabanı alıp kendine veya belirli bir topluluğa göre yeni bir dağıtım ortaya çıkarmak.
Ben çalıyor demedim. Herkes Ubuntu'dan bir şey aldığına göre Ubuntu başarılı olabilir diyorum. Hazır linux yüklü gelen bilgisayarlar Ubuntu dağıtımı ile geliyor.

Ben çalıyor demedim. Herkes Ubuntu'dan bir şey aldığına göre Ubuntu başarılı olabilir diyorum. Hazır linux yüklü gelen bilgisayarlar Ubuntu dağıtımı ile geliyor.
hepsi ondan çaldığına göre.
:D

Ubuntu'yu taban alan ama snap deposunu kaldıran tonla dağıtım var. Ubuntu'ya sadece ekleme yapıyor olsalar Ubuntu elbet mantıklı olabilir ancak Ubuntu'dan çıkardıkları bir çok hizmet var yani Ubuntu bir çok saçma sapan, kullanıcıya yaramayacak ve bazen güvenlikle ilgili sorun çıkaracak hizmetle geliyor. Ubuntu'nun Windows'tan farkı yok bile denebilir.

Geri
Yukarı