4K 120 FPS TV için PS5 vs. Series X

Alabiliyorsanız tabii ki Sony garantili alın.

@Famronty hocam her gün bir konu açılıyor her gün tartışıyoruz 😀

Fazla para vermeye değermi peki 1-2 k
Bu sizin kararınız. Garantinin birisi mağaza diğeri ise firma. Tabi ki firma garantisi daha güvenilir ama değer mi bilemem. Belki 2 yıl boyunca cihaza hiç bir şey olmaz.

@Famronty hocam her gün bir konu açılıyor her gün tartışıyoruz 😀
Evet öyle oluyor. 😀. Ben artıları eksileri yazıyorum arkadaşlar beni Fanboy ilan ediyorlar. Ben daha kendimi fanboy olmadığımı ikna etmekte zorlanıyorum. Ne hikmetse bana bunu yazanlar kendileri daha çok fanboy çıkıyor. 😀 Bizim ülkemizde Xbox bir konsol olarak düşünülmüyor. Zevk meselesi olarak görülmediği için hiç bir şekilde bu kafaya bir şey anlatamıyorum.

Son düzenleme:
Sizce ithalatçı garantili mi almalıyım Sony garantilimi.

Bence Sony garantili almalısın. İthalatçı aldığın cihazın nereden geldiği belli değil priz dönüştürücüde falan sıkıntı yaşayanlar olmuş ve tabii ki garantisi aldığı ülkede geçiyor. Stok bekleyip takip ederseniz resmi fiyattan satın alabilirsiniz. Dijital sürüm 15 bin diskli sürüm 17 bin TL. Bunlar düz paket fiyatları bundle olunca fiyatlar değişiyor ama hepsisony, vatan gibi yerlerden almanızı tavsiye ediyorum. Garantili tavsiye etmemin sebebi DualSense'te sıkıntılar olabiliyor şans biraz ayrıca yüksek derece coil whine var ise yine rahatça değişim isteyebiliyorsunuz.

Konsol birde Sony nin türkiyeden ayrılma olayı var o da bir etken
Yanlış bilmiyorsam Sony sadece Tv ve hoparlör satışını durduracak. Yani konsolda bir sıkıntı yok herhalde.

Konsol olarak dediğim gibi exclusive oyunlara bir ilginiz yoksa Series X alın. Ps4'de çıkan exclusive oyunları oynadıysanız bence Ps5'deki exclusive oyunları oynamanıza gerek yok. Benim şuan ki tercihim Xbox çünkü aldığı firmalar ve çıkaracağı oyunlar bana daha orijinal geliyor. Tabi bu sizin zevkiniz. Belki hitap etmeyebilir. Onun için tüm oyunları bir gözden geçirip karar vermeniz gerekiyor.

Geri
Yukarı