Xbox Series X vs PS5

Unreal Engine 5 demosunu yapay 1440P ve 30 FPS çalıştırdı diye biliyorum ben.

Varmış öyle bir haber maalesef. Yeni nesilin gücünü karşılayamazlar 4K'da. Optimizasyon ile 2K 60FPS kurtarır belki. 30FPS kimseyi memnun etmez. Xbox bu konuda daha avantajlı arada bariz güç farkı var 4K için şu an en uygunu Xbox Series X.

Ben ilk başta xsx düşünüyordum oyun fiyatlarından dolayı ama daha önce hiç konsolum olmadığından ps 5 alıp ,ps plus collectiondaki oyunları oynamayı düşünüyorum. İndirim kovalar, kardeşlikle bir şekilde alırım istediğim oyunları. Arkadaşım Gow ' ı 80 TL , spiderman ve fifa 20 'yi 20 Tl ye alabilmişti. :)

Arkadaşlar tartışılacak çok bir şey yok. Kimin kafa yapısı genel olarak hangi oyunlara uyuyorsa onu alır. Xbox Game Pass sistemindeki oyunlar kafa yapınıza uymuyorsa geneli bence tercihiniz PS5 olsun.
Ben örneğin PS5 alacağım ocak gibi. Bana daha çok hitap ediyor az oyun oynayan biriyim ve oyun oynarken de zevkimi isterim dualsense hissiyatlarını ve PS5'in SSD'sinin daha hızlı olması gereğiyle PS5 diyorum bundan önce PS3 kullanmıştım geriye uyumluluk olarak da 2000-2006 nesli için çok ilgimi çeken oyun yok olursa bilgisayardan oynarım. PS4'üm olmadı ona da zaten destek veriyor sorun yok benim için bu yüzden tercihim bu olur.

Kesinlikle PS5 açık ve net.

Xbox daha kullanıcı dostu ve hem ekosistem olarak hem de donanım olarak daha güçlü bir yapıya sahip. Ayrıca daha kompakt bir tasarımı var.

2-3 senede bir göreceğiniz, minimum ₺250 harcayacağınız ve maksimum 10-20 saat oynama süresi sunacak özel oyunlar için; sunulan hizmetlerden, kolaylıklardan, yüzlerce oyundan, binlerce saatten ve cebinizde kalacak paranızdan feda etmek istiyorsanız PS 5 alabilirsiniz. DualSense'in özellikleri de özel oyunlar dışında adam gibi kullanılmayacak, aynı DualShock 4'te olduğu gibi.

2 Ay kullandım?

Tüm EA oyunları ve bethesta oyunları + Microsoft'un oyunları ve daha bir sürüsü. Ara sıra gelip giden RDR2 gibi oyunlar saymıyorum bile.
Benim önerim oyunlara hayvan gibi para verebilecekseniz PS5 onun dışında Xbox X diyorum. Bu arada pcniz varsa da PS5 tercih etmek daha mantıklı olabilir tabii Xbox Game Pass'e özel gelen oyunlar var onları takmıyorsanız PC'de de aynı oyunları oynayabilirsiniz. Ama sonuç yine oyuna verebileceğiniz paraya kalıyor.

Kararı verdirecek olan oyunlar, hangisinin oyunları size sıcak geliyorsa onu tercih etmeliyiz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı