Xbox Series X vs PS5

Bence bu soru sorulduğuna göre tahminimce orta seviyenin üzerinde bir PC niz vardır diye düşünüyorum. Yani bana sorarsanız Game Pass oyunlarını bilgisayarınızdan hayli hayli oynarsınız. Ama dualsense i deneyim etmek mükkemmel olsa gerek. Ayrıca exculosive oyunlar her zaman bir artıdır. Tercihim PS 5.

Bence bu soru sorulduğuna göre tahminimce orta seviyenin üzerinde bir PC niz vardır diye düşünüyorum. Yani bana sorarsanız Game Pass oyunlarını bilgisayarınızdan hayli hayli oynarsınız. Ama dualsense i deneyim etmek mükkemmel olsa gerek. Ayrıca exculosive oyunlar her zaman bir artıdır. Tercihim PS 5.

PS 5 oyunlarına para yetişmez.
Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haptic için PS5 alınmaz, Xbox'a da gelir 1 2 yıla.

Haptic olayını Microsoft Xbox One'da yapmıştı zaten, teknolojiyi çalıp biraz daha ilerletmişler.

Yeni oyunlar pahalı olduğu için bizim gibiler için tam geriye uyumluluk ve Game Pass önemli.

Bence bu soru sorulduğuna göre tahminimce orta seviyenin üzerinde bir PC niz vardır d
Ortalama bir bilgisayarla Halo'yu 4K 120FPS'de oyna oynayabilirsen.

Haptic için PS5 alınmaz, Xbox'a da gelir 1 2 yıla.

Haptic olayını Microsoft Xbox One'da yapmıştı zaten, teknolojiyi çalıp biraz daha ilerletmişler.

Yeni oyunlar pahalı olduğu için bizim gibiler için tam geriye uyumluluk ve Game Pass önemli.

Ortalama bir bilgisayarla Halo'yu 4K 120FPS'de oyna oynayabilirsen.

PS 5'in Halo'yu 4K 120 FPS oynattığınımı zannediyorsun? :D.

Herkese merhaba. PS 5 mi Xbox Series X mi?
Öncelikle PS özel oyunlarını kafama takmıyorum. PS4'te bitirdim hepsini. Yeni geleceklerde umurumda değil.
Xbox'taki Forza'yı seviyorum.
Ancak PS5'in Haptic Feedback olayı beni çok çekiyor PS tarafına. Sizce sırf Haptic Feedback için PS5 alınır mı?
Bana sanki bir yerden sonra bir manası kalmaycakmış gibi geliyor ancak ilk aldığımda "Vay be'" dedirtecekmiş gibi geliyor.
Dualshock'daki özellikler genelde PS5 özel oyunlarda tam anlamıyla kullanılır diğerlerinde sönük kalır. Ve PS5 Series X'ten güçsüz bir makine ileriki yıllarda 1080p oyunculuğa dönebilir PS5'in olayı ama Series X biraz daha güçlü ekran kartı açısından düşünürsek 3070 ve 3080 arasındaki fark gibiler. Yeni nesil oyunlar gelince PS5 4K30 FPS açarken zorlanır fakat Xbox belki Yeni nesilde 4K30 FPS destekleyebilir. Bence oyun fiyatları açısından Series X tercih edilmeli.
2 Ay kullandım ?
Witcher 3, Metro Exodus, RDR2, GTA 5 gibi oyunlar var Konsol tarafında. Tabii son 3 tanesi kalkmış olsa da Xbox Series alanların %70i gamepass kullandığı için bu kütüphane ileride çok güçlenecektir.

Ben PlayStation'un özel oyunlarını sevdiğim için PS5 diyorum. Fakat Türkiye şartlarında Xbox Series X daha mantıklı. Çünkü Xbox Game Pass sayesinde az paraya iyi oyunlar oynayabiliyorsun ve bir oyuna PlayStation'da olduğu gibi 700 TL vermiyorsun.
Bu arada:

1234554321 (2).jpg

Aradan bir 3-4 sene geçsin PS5 2K ya inecek Xbox ise 4K 30FPS belki dayanır. Bu konsollardan hiçbiri 4K ya uygun değil PS5 ise hiç değil. 2-3 seneye kalmadan yeni ve daha pahalı modeller gelecektir. Burada tercihi kişi verecektir ne oynamak istediğine bağlı.

Aradan bir 3-4 sene geçsin PS5 2K ya inecek Xbox ise 4K 30FPS belki dayanır. Bu konsollardan hiçbiri 4K ya uygun değil PS5 ise hiç değil. 2-3 seneye kalmadan yeni ve daha pahalı modeller gelecektir. Burada tercihi kişi verecektir ne oynamak istediğine bağlı.
Unreal Engine 5 demosunu Yapay 1440p ve 30 FPS çalıştırdı diye biliyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı