4K Çözünürlük için 27-28'' Ekranlar İdeal midir?

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İnternette bazı site ve forumlarda şu gibi yorumlar görüyorum; 4K için en az 42'' ve üstü TV'ler almak lazım yoksa o 4K netliğini küçük ekranlarda fark edemezsiniz vs gibi. Sizce bu ne kadar doğru? Mesela ben gidip şimdi 4K bir 27 ya da 28'' monitör alsam gerçekten de o kalite, netlik farkını ekran boyutundan dolayı gözle fark edemem mi? Özellikle 1080p FullHD çözünürlüğe göre?

Son düzenleyen: Moderatör:
O vatandaş ; Yüksek çözünürlüğün farkının büyük ekran boyutlarında daha net bir şekilde fark edilebileceğini söylese daha doğru olabilirmiş. "42" altında ekranlarda 4K'yı fark edemezsiniz" direkt olarak yanlış bilgilendirmeye girer :) 5" telefonda bile 1080P - 2K ayırt edilebiliyor. Gerekli bulmuyorum orası ayrı :) ( Isınma - grafik ihtiyaçları gibi nedenlerden )

27" alıp da 4K'yı fark edememen için de kör olman gerekiyor zaten :) 21,5 - 23" ekranlar için belki gereksiz bulabilirim ancak 27-28" pek de küçük bir boyut değil masa başı için. Hatta masada kullanabileceğin en büyük boyut diyelim.

Kısacası 28" ekran kullanım amacın için idealse 4K'dan yana hiçbir endişe olmasın içinde :)

O vatandaş ; Yüksek çözünürlüğün farkının büyük ekran boyutlarında daha net bir şekilde fark edilebileceğini söylese daha doğru olabilirmiş. "42" altında ekranlarda 4K'yı fark edemezsiniz" direkt olarak yanlış bilgilendirmeye girer :) 5" telefonda bile 1080P - 2K ayırt edilebiliyor. Gerekli bulmuyorum orası ayrı :) ( Isınma - grafik ihtiyaçları gibi nedenlerden )

27" alıp da 4K'yı fark edememen için de kör olman gerekiyor zaten :) 21,5 - 23" ekranlar için belki gereksiz bulabilirim ancak 27-28" pek de küçük bir boyut değil masa başı için. Hatta masada kullanabileceğin en büyük boyut diyelim.

Kısacası 28" ekran kullanım amacın için idealse 4K'dan yana hiçbir endişe olmasın içinde :)

Cevaplar için teşekkürler :) @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı