RTX 2060 için İdeal Çözünürlük

1200 TL'ye senin sistemin için ideal bir 1080P monitör bulmak bile zor açıkçası. 1080P, 144Hz, 1MS, VA panel ve FreeSync gibi özellikleri olan iyi ürünler 1600-1700 TL civarlarından başlıyor. Komple sistem için her şeyi içinde olacak şekilde bir bütçe söylersen şu anda burada sistem toplama uzmanı arkadaşlar var. :) Bütçeye göre RTX 2060 fazla bile olabilir.

1200 TL'ye senin sistemin için ideal bir 1080P monitör bulmak bile zor açıkçası. 1080P, 144Hz, 1MS, VA panel ve FreeSync gibi özellikleri olan iyi ürünler 1600-1700 TL civarlarından başlıyor. Komple sistem için her şeyi içinde olacak şekilde bir bütçe söylersen şu anda burada sistem toplama uzmanı arkadaşlar var. :) Bütçeye göre RTX 2060 fazla bile olabilir.

Konu sistem toplamaya dönmesin. Benim bu konuda asıl öğrenmek istediğim RTX 2060 den en verimli şekilde faydalanmak. Eğer RTX 2060 lı sistem topladığımda 1080p de verimli kullanamayacaksam ve monitör bütçesini arttırmam gerekecekse o zaman ekran kartını düşüreceğim.

RTX 2060 almaya değer mi onu tartmaya çalışıyorum. 1080p de ultra ayarlarda ve akıcı bir sistem için fazla ise RTX alamamalı mıyım?

Ben de onu demek istiyorum zaten. 2K ideali, 1080P'de de yukarıda söylediğim özelliklerde bir ürün alırsan karttan en iyi şekilde yaralanırsın. Onun dışında düşük Hz monitör ile ya FPS sabitleyip kartı potansiyel gücünün altında kullanacaksın ya da sabitlemeyip ekranda yırtılmaları izleyeceksin.

Ben de onu demek istiyorum zaten. 2K ideali, 1080P'de de yukarıda söylediğim özelliklerde bir ürün alırsan karttan en iyi şekilde yaralanırsın. Onun dışında düşük Hz monitör ile ya FPS sabitleyip kartı potansiyel gücünün altında kullanacaksın ya da sabitlemeyip ekranda yırtılmaları izleyeceksin.

Peki sonuç olarak 1080p de bu işlemci ve ekran kartı kullanıldığında 144hz ve 1ms monitör verimli olur diyebilir miyiz? Ayrıca şunu sormak istiyorum. 60 fps gayet akıcı değil mi? Yani RTX ile ultra ayarlada 100 ün üzerinde fps alınıyor ve bunun için 144hz monitör gerekiyor buda biraz gereksiz değil mi?

Buna ek olarak RTX 2060 için 2k monitör tercih edildiğinde hz ve ms değerleri nasıl olmalı? Zira bütçe az olacak ve giriş seviyesi 2k yeterli olur mu?

Bence giriş seviye 2K yerine kaliteli 1080P daha iyi olur, bunu bütçeni de düşünerek söylüyorum. R5 2600 ile düşük FPS alırsın testlerden, önerim (1080P için) Intel 9xxx veya 8xxx işlemci alman yönünde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı