RTX 2060 için İdeal Çözünürlük

hattuşaş

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ryzen 5 2600 işlemci ile RTX 2060’lı bir sistem toplamayı düşünüyorum. E-spor oyunlarını çok fazla oynamayacağım. Yani rekabetçi bir iddiam yok ve iyi de değilim. Oyunlarda yüksek grafik kalitesi tercihim olur her zaman. Ama multiplayer oyunda oynamak istiyorum. Örneğin BF5. Bu bağlamda bu kart için 1080p mi yoksa 2K monitör mü tercih etmeliyim?

Bütçeden dolayı 2k ya çıkmak istemiyorum. Fakat darboğaz ve fps dropları olabileceği söyleniyor. Böyle bir durum olacaksa yatırdığım onca paraya rağmen oyun zevki yaşatmayacaksa bir anlamı olmaz.

2K monitörler biraz pahalı ama alabilecek bütçen varsa alman daha iyi olur. 9400F'ye ne dersin, 1080P istiyorsan çok daha iyi olur?

AC oyunlarının son serileri yoğun işlemci kullanıyor. Buna rağmen ciddi bir darboğaz gözükmüyor. Yeni oyunların ne getireceği belli olmaz tabii. Böyle bir sistem toplayacaksan eğer RAM'i 2x8 altında düşürme ve SSD'siz bir sistem alma. Kalan bütçene göre monitör seçimi yaparsın. Yine de imkanları biraz zorlayıp 2K seçersen iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı