4K Smart TV Önerisi

Teknobyte

Hectopat
Merhaba bütçem 4.000 - 5.000 TL arası 4K Smart 55" 140 ekran TV önerisi istiyorum. LG beko arçelik Vestel gibi markaları istemiyorum. Samsung tarzı kaliteli ve güvelilir bir şeyler olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vestel'i anlarım, benim gözümde de beş lira verilmeyecek bir markadır. LG'yi tercih etmeme nedeniniz nedir, merak ettim. Beko'yu anlayabilirim. Yurt dışında Beko'nun gerçekten çok ama çok iyi sattığını duymuştum. Lakin iç piyasaya, yani Türkiye'ye ömrü daha kısa ve belki daha ucuz ve yurt dışı modellerine kıyasla daha kalitesiz parçalarla yapılmış makineler sattığını biliyorum, tanıdık birisi söylemişti, konumu belirtmek istemem. Arçelik2in ürünlerinin de iyi olduğunu düşünürüm. Görüntü kalitesine bakacaksınız doğal olarak. Genelde markalar panellerini Samsung'dan satın alır. Yani Vestel'in ekran, yani panel üretmediğini, Samsung'dan paneli alıp, televizyonun diğer parçalarını kendilerinin yaptığını düşünün. Bu durumda panel üreticisi de önemli. (En azından monitörlerde böyle bir piyasa işliyor, televizyonlar için de aynı oldugunu düşünüp yazdım.)

Vestel'i anlarım, benim gözümde de beş lira verilmeyecek bir markadır. LG'yi tercih etmeme nedeniniz nedir, merak ettim. Beko'yu anlayabilirim. Yurt dışında Beko'nun gerçekten çok ama çok iyi sattığını duymuştum. Lakin iç piyasaya, yani Türkiye'ye ömrü daha kısa ve belki daha ucuz ve yurt dışı modellerine kıyasla daha kalitesiz parçalarla yapılmış makineler sattığını biliyorum, tanıdık birisi söylemişti, konumu belirtmek istemem. Arçelik2in ürünlerinin de iyi olduğunu düşünürüm. Görüntü kalitesine bakacaksınız doğal olarak. Genelde markalar panellerini Samsung'dan satın alır. Yani Vestel'in ekran, yani panel üretmediğini, Samsung'dan paneli alıp, televizyonun diğer parçalarını kendilerinin yaptığını düşünün. Bu durumda panel üreticisi de önemli. (En azından monitörlerde böyle bir piyasa işliyor, televizyonlar için de aynı oldugunu düşünüp yazdım.)
Ben Vestel Smart TV kullanıyorum. Bir sorun görmedim. Neden Vestel i sevmiyorsun?

Ben Vestel Smart TV kullanıyorum. Bir sorun görmedim. Neden Vestel i sevmiyorsun?
Ürünlerinin diğerlerine göre daha kalitesiz olduğunu duydum, test etmedim, görmedim, ölçmedim, yalnızca duydum. Ama onun için değil, Zorlu Holding'in olduğu için benim sevmeme nedenim. Yani LG, Samsung gibi kuruluşlarına kalitesinde olmadığı kesin, aksini kim söylerse söylesin zaten yüz vermem, ama dediğim gibi, benim sevmeme nedenim Zorlu Holding.

LG TV vardı. LED patladı servise gönderdim. 500 TL paramı aldılar. Tekrar 3 ay kullandım. Gene LED patladı. Tekrar para istediler sonra arkadaşım vardı şehir dışında tv servisinde çalışıyordu ona gönderdim meğersem servis patlayan ledleri değiştirip benden tüm ledleri değiştirdik diye para almış sorun ondan kaynaklanıyormuş. Arkadaşım yaptı komple değiştirdi şimdi canavar gibi çalışıyor. Servis yüzünden LG eliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı