4K TV almak mantıklı mı?

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Ülkemizde 4K yayın yapan birkaç kanal var. Durum böyleyken 4K TV almanın mantığı var mı? Televizyon 8K bile olsa sonuçta kanalların neredeyse tamamı 1080p yayın yapıyor. Yani görüntü kalitesinde artış yaşatmayacak 4K TV almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyon yayını için gereksiz, diğer içerikler için çok mantıklı. Fakat piksel sayısından çok panel kalitesi ön planda tutulmalı. Giriş seviyesi bir 4k televizyon alıp renklerden nefret de edebilirsiniz.

Bilgisayar veya konsol bağlamayacaksanız, Netflix vb. uygulamalar üzerinden film/dizi izlemiyorsanız, televizyonu yerleştireceğiniz oda çok büyük değilse, akıl kârı bir iş değildir.

2016 yılından beri 4K TV kullanıyorum. Son 1 yıldır takip ettiğim çoğu içerik üreticisi 4K video atmaya başladı. Artı olarak Netflix'de hem 4K hem HDR.
Ben kesinlikle Philips öneririm. Ambilight teknolojisi bambaşka bir şey.
Ambilight teknolojisi ne ise dersen o an ekranda hangi renk varsa cihazı çevreleyen renkler sayesinde arkaya yansıtıyor. Başta pek işe yaramıyor gibi geliyor ama Philips kullanılmayan bir eve gittiğinizde TV'ye bakınca bir şeyler eksik geliyor.

2016 yılından beri 4K TV kullanıyorum. Son 1 yıldır takip ettiğim çoğu içerik üreticisi 4K video atmaya başladı. Artı olarak Netflix'de hem 4K hem HDR.
Ben kesinlikle Philips öneririm. Ambilight teknolojisi bambaşka bir şey.
Ambilight teknolojisi ne ise dersen o an ekranda hangi renk varsa cihazı çevreleyen renkler sayesinde arkaya yansıtıyor. Başta pek işe yaramıyor gibi geliyor ama Philips kullanılmayan bir eve gittiğinizde TV'ye bakınca bir şeyler eksik geliyor.
Hocam o da dikkat dağıtır gibi geliyor bana ya. Arkada sürekli ışık renk değiştirmesi falan. Göz alıyor mu?

Hocam o da dikkat dağıtır gibi geliyor bana ya. Arkada sürekli ışık renk değiştirmesi falan. Göz alıyor mu?
Başlarda evet ama sadece ilk hafta. Sonradan çok alıştım. Bir ara monitöre bile yapasım vardı.
Video ile ışıklar aynı gittiği için tv nin ekranın çok daha büyütüyor.

Geri
Yukarı