4K TV standart uydu yayını için mantıklı mı?

Mexalon

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar selamünaleyküm,
50 inç civarı bir TV düşünüyorum. Forumda arkadaşlar FHD alma, 4K al dediler fakat genelde hatta %90 standart uydu yayını izlemek için kullanacağım. Oda izleme mesafesi en fazla 3.5 metre. 4K TV'de görüntünün bulanık olacağı yazılıyor. İyi bir marka iyi ölçekleme yapar diyorlar fakat bazısı da kralını yapsa bozulur görüntü diyor. Yüksek bir ilçede öğretmenim ve gidip bakacağım yer de yok. Forumdaki arkadaşlar 50 inç FHD için çok büyük diyorlar. Fakat evdeki ihtiyarları küçük ebata ikna edemiyorum. Ne yapmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
55" 4K TV sahibiyim. Uydu kanalları idare eder. Dert edilecek bir sorun yok. Asıl şov 4K internet yayıncılığında başlıyor. O da keyif katıyor deneyime. Dert edilecek bir şey yok. FHD ile sakatlamaya gerek yok TV'yi.

Yani biraz büyük kalır dedikleri gibi mesafe fazla olmadığı için görüntü pek hoş olmaz FHD standart uydu yayını için birebir 4K TV fazla kaçar standart yayın için.
Çoğu kanal hala 4K yayın vermiyor.

Yani biraz büyük kalır dedikleri gibi mesafe fazla olmadığı için görüntü pek hoş olmaz FHD standart uydu yayını için birebir 4K TV fazla kaçar standart yayın için.
Boyut sabit kaldıktan sonra FHD ya da 4K olmasının düşük çözünürlükte farkı yok. En azından yüksek çözünürlük ihtiyacı olduğunda 4K buna cevap verebilir. FHD'nin devri geçeli çok oldu.

Boyut sabit kaldıktan sonra FHD ya da 4K olmasının düşük çözünürlükte farkı yok. En azından yüksek çözünürlük ihtiyacı olduğunda 4K buna cevap verebilir. FHD'nin devri geçeli çok oldu.

Tamam da sadece uydu kanalları için kullanıcak fazla para vermenin ne anlamı var FHD'nin devri bitti diyorsun da kanallar hala 4K yayın vermiyor.

Tamam da sadece uydu kanalları için kullanıcak fazla para vermenin ne anlamı var FHD'nin devri bitti diyorsun da kanallar hala 4K yayın vermiyor.
FHD alsa bir fark olacak mı? Göreceği görüntü yine aynı. FHD TV kalmadı artık adam akıllı. 4K alınca daha geniş yelpazeli bir ürün almış olacak en azından. UHD TV kullanmadığınıza eminim. Artı ve eksileri anlamıyorsunuz siz de.

FHD alsa bir fark olacak mı? Göreceği görüntü yine aynı. FHD TV kalmadı artık adam akıllı. 4K alınca daha geniş yelpazeli bir ürün almış olacak en azından. UHD TV kullanmadığınıza eminim. Artı ve eksileri anlamıyorsunuz siz de.

Doğru fark olmayacak ama dikkat ederseniz sadece uydu yayınları için kullanacağım yazıyor zaten 4K kötü demiyorum kullanımına göre fazla kaçacak bir şey almasına gerek olmadığını düşünüyorum.

Doğru fark olmayacak ama dikkat ederseniz sadece uydu yayınları için kullanacağım yazıyor zaten 4K kötü demiyorum kullanımına göre fazla kaçacak bir şey almasına gerek olmadığını düşünüyorum.
Ben de sizi anlıyorum. Siz de uydu kısmından yakalamışsınız konuyu. Doğru, ama FHD ve düzgün bir TV kalmadı. Bu sebeple 4K bir TV almak farz gibi bir şey artık. :)

Geri
Yukarı