4K uydu alıcısı tavsiyesi

1mpR0sibbLe

Kilopat
Merhabalar. Elimdeki uydu alıcısı sıkıntı çıkarmaya başladığı için yeni bir cihaz almaya karar verdim. Gerek FHD yayınların bitrate artışı gerek 4K yayınları merakım nedeniyle 4K cihaz almaya karar verdim. Kullanan ya da ilgisi olanların yorumlarını ve tavsiyelerini merak ediyorum.

Merhabalar. Elimdeki uydu alıcısı sıkıntı çıkarmaya başladığı için yeni bir cihaz almaya karar verdim. Gerek FHD yayınların bitrate artışı gerek 4K yayınları merakım nedeniyle 4K cihaz almaya karar verdim. Kullanan ya da ilgisi olanların yorumlarını ve tavsiyelerini merak ediyorum.
TV 4k desteklemezse, 4k uydu almışsınız bir işe yaramaz. Zaten 4k destekleyen TV'lerin kendi uydu alıcıları onbord oluyor.

4K olan çoğu TV'nin zaten dahili uydu alıcısı olmuyor mu? Ayrıca 4K yayın yapan bir tek TRT4k var gördüğüm kaderı ile çoğu kanal daha 1080p de tam bitrati tutturamıyor.

TV'lerdeki uydu alıcısı çok yavaş çalışıyor. Kanal geçişleri neredeyse 3-4 sn sürüyor.
Genellikle yabancı uydu kanalları izliyorum. 572p kanallar bile bizim 1080p kanallara taş çıkartır. Bu da ne yazık ki işlemciye aşırı yük bindiriyor.
TV'lerde CCCam kullanılamıyor. IPTV'ler ne yazık ki videoyu ve sesi olabildiğince sıkıştırdığı için 4K yayın izlemenin bir anlamı kalmıyor.
Geçen yıl aldığım Next 2000HD CX cihazımın son yazılım güncellemelerinden sonra açılmamaya başladı. Bu yüzden biraz daha para verip iyi bir şey almak istiyorum.

Şu an için 4K verebilirim. VU+ ve DreamBox cihazlarını incelemeye başladım. Güzel cihazları var ama sıfır ürün bulmak imkansız gibi. Hele ki VU+ neredeyse hiçbir yerde kalmamış.

Anladım, evet haklısınız dahili alıcılar biraz yavaş. Amazon'dan baktım biraz garip markalar var çok kullanıcı yorumu yüksek üründe bulamadım doğrusu. Bütçeniz ne kadar belki yurt dışından bütçenize uygun kaliteli bir alıcı bulabilirsiniz ama Türkiye'den çekermi bilmiyorum çok hakim olduğum bir konu değil.

Geri
Yukarı