5.000-7.000 TL iPhone Tavsiyesi

İlk olarak, kamera konusunda önceliğiniz olduğundan ve artık 500 GB gibi hafızaların telefonlarda yer edinmesinden dolayı minimum 128 GB'lık bir model almanızı öneririm.

İkinci olarak, 128 GB modellerin kamera performansı için DXOMARK sonuçlarına baktığımızda: 8 Plus: 94, XR: 101, SE 2: 70 aldığını görüyoruz.

Üçüncü olarak, tasarımsal bazda bu 3 telefonun en "yeni" tarzda olan modeli XR oluyor.

Sonuç olarak, ben iPhone XR 128 GB almanızı tavsiye ederim.

Güncelleme: SE 2'nin DXOMARK sonucu henüz çıkmamış, ben AUDIO sonucu yanlışlıkla yazmışım.
Güncelleme 2: Henüz SE 2'nin DXOMARK sonucu çıkmasada, bokeh efekti gibi efektler ve türlü derinlik işlemlerini ikinci bir kamerası olmamasından dolayı yazılım yardımıyla yapacak ve buda XR ve 8 Plus'daki gibi bir etki yaratamayabilir.
Güncelleme 3: @dogant Moderatörümüzün uyarmasıyla fark ettim, XR'da tek kameraymış. Buna rağmen yüksek bir sonuç almış. 8 Plus'a göre 2 düşük puanı bulunuyor; birisi bokeh, diğeri zoom puanı.

En temizi SE 2'nin DXOMARK sonucunu ve kullanıcı yorumlarını beklemek. 😅

Son düzenleme:
Birkaç gün önce iPhone 7 mi satıp ve üstüne para koyup SE 2020 aldım ve cidden çok güzel bir cihaz ben XS'e 1000 TL fazla vereceğime gider bir SE 2020 alır üstüne AirPods alırım hem kulaklık sorunu da kalmaz. Kamera benim için önemli demişsiniz ve SE bu konuda sizi yarı yolda bırakmaz babamda iPhone XS var ve tüm dürüstlüğümle söylüyorum SE birçok noktada XS'den 1-2 adım önde (sadece kamera konusunda. İşlemci ve fazladan 1 yıl güncellemeyi saymıyorum bile). Batarya konusuna gelirsek eğer telefonu sadece fotoğraf çekmek, sosyal medya kullanmak ve arama yapmak için kullancaksanız 1 günü çok rahat çıkartabiliyor. Yani ben tercihinizi SE'den yapmanız taraftarıyım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı