5.000 TL laptop tavsiyesi

hkn0zdmr

Hectopat
Merhaba;

Bütçe 5000 TL.

Okul için arıyorum bir arkadaşın kız kardeşi kullanacak havacılık yönetimi okuyor. Okul için kullanacak oyun oynamıyor.

Piyasa şu an bozuk ve düzgün bilgisayar bulmak çok zor farklı ismini hiç duymadığım markalar var 5000 TL bandında.

Aradığımız özellikler SSD şart, dahili hafıza kartı haricinde normal bir ekran kartı da olması.

Merhaba;

Bütçe 5000 TL.

Okul için arıyorum bir arkadaşın kız kardeşi kullanacak havacılık yönetimi okuyor. Okul için kullanacak oyun oynamıyor.

Piyasa şu an bozuk ve düzgün bilgisayar bulmak çok zor farklı ismini hiç duymadığım markalar var 5000 TL bandında.

Aradığımız özellikler SSD şart, dahili hafıza kartı haricinde normal bir ekran kartı da olması.
2. el alabilirim derseniz çok iyi olur. HD Graphics'li Celeron sistemler olmuş 5200 lira.

RAM'i çok yetersiz, artı ekran kartı da paylaşımlı. Aslında birkaç ay önce olsa 3600'e bir laptop önerirdim ama o da 5200 olmuş:(RAM'i en az 8 olmalı.

Aynı fikirdeyim hocam ama malum piyasa :(

Aynı fikirdeyim hocam ama malum piyasa :(

Geçen 8 bine laptop beğendim, geçen ay yani. Şimdi 9700:/Bu ülke nasıl yazılımcı, oyun yapımcısı geliştirecek merak ediyorum. 4 GB RAM'li laptopta oyun yapmaya çalışıyorum:(
Dediğim gibi eğer 2. el de alabilirim derse çok güzel laptoplar bulabilir aslında harici ekran kartlı.

Aynen bence de. Ama güvenilmiyor be panpa.

Geçen 8 bine laptop beğendim, geçen ay yani. Şimdi 9700:/Bu ülke nasıl yazılımcı, oyun yapımcısı geliştirecek merak ediyorum. 4 GB RAM'li laptopta oyun yapmaya çalışıyorum:(

Aynen bence de. Ama güvenilmiyor be panpa.
Yaşadığı yerdeki ilanlara bakarak bulur güzel bir sistem sonra satıcıyla buluşup gerekli testleri yapar. Piyasa bu haldeyken ne yazık ki güvenmek gerekiyor yapacak bir şey yok.

Bence şu an almayın bekleyin fiyatları her şey Online oldu diye arttırdılar bir de üstüne dolar geldi iyice uçtu fiyatlar.

şuanda en iyi F/P laptop: https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v16-4/ ve https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v16-4-1/

Yeni konular

Geri
Yukarı